aktuálna správa
Nový prípad hlásia z Košíc.

Novým koronavírusom sa podľa portálu tvnoviny.sk nakazil aj 26-ročný zamestnanec košického US Steel. Informácia zatiaľ nie je oficiálne podložená. Pacient má ležať v Univerzitnej nemocnici v Košiciach. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Už 7 ľudí na Slovensku

Nakazených novým koronavírusom by tak malo byť už 7 ľudí na Slovensku a ďalší štyria Slováci v zahraničí. Oficiálne je stále potvrdených 5 prípadov, aj keď toto číslo sa pravdepodobne v priebehu dňa zmení.

Denník N tiež uvádza, že ďalšou nakazenou novým koronavírusom je zamestnankyňa Slovenského národného divadla, konkrétne kostymérka, ktorá sa vrátila z Bruselu. Pre Denník N to potvrdil generálny riaditeľ SND Peter Kováč.

4 Slováci v zahraničí

RÚVZ so sídlom v Bratislave rieši aj situáciu so štyrmi Slovákmi (dve deti, dvaja dospelí), ktorí sú pre potvrdené ochorenie v domácej izolácii v rakúskom Kittsee.

Deti navštevujú Cambridge International School v Bratislave, hygienici tam 7. marca vykonali epidemiologické vyšetrenie. Z dôvodu zabránenia šírenia ochorenia vydali karanténne opatrenie – prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu v termíne od 9. marca do 22. marca,“ dodala Eliášová.

Rezort zdravotníctva epidemiologickú situáciu vyhodnocuje na dennej báze a v prípade potreby je pripravený operatívne pristúpiť k ďalším potrebným opatreniam.

Správu budeme aktualizovať