Foto: Profimedia

Bella Thorne je poprednou hviezdou platformy OnlyFans.

Začínala na televíznych obrazovkách, dostávala úlohy v známych seriáloch a stala sa aj hviezdou platformy Disney. Dnes je jednou z najlepšie zarábajúcich modeliek na OnlyFans, no jej život nebol vždy len o sláve a peniazoch. Bella Thorne má totiž za sebou aj roky sexuálneho zneužívania. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Platforma OnlyFans sa v posledných rokoch stala hlavnou pracovnou činnosťou viacerých osôb, ktoré to predtým skúšali v úplne inom odvetví. Známa je napríklad aj ruská tenistka Sofya, ktorá aj kvôli zdravotným problémom vymenila kurt za fotenie odvážnych fotografií.

Bella a Zendaya v roku 2011, foto: Mingle MediaTV at https://www.flickr.com/photos/minglemediatv, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Výmenu povolania, aj keď menej výraznú, spravila aj Anabella Avery Thorne, ktorú celý svet pozná pod menom Bella. Dnes patrí k najúspešnejším modelkám na OnlyFans, o čom svedčí aj jej ročný príjem. Podľa dostupných zdrojov má cez 24 miliónov odberateľov, ktorých finančné príspevky jej ročne zarobia 10 miliónov eur.

Ako 10-ročná mala zvádzať režiséra

Bella sa narodila v roku 1997 na Floride v Spojených štátoch amerických. Od útleho veku sa snažila pomáhať matke, ktorá po smrti ich otca ostala sama na Bellu a jej troch súrodencov. Aj to bol dôvod, prečo sa ešte hlboko pred dosiahnutím 10 roku života rozhodla ísť na seriálový kasting. Prvú rolu dostala ako 6-ročná, no v tejto práci mala za úlohu len sedieť ako fanynka na tribúne.

Bella v roku 2014, foto: Mingle Media TV, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Filmová kariéra išla rýchlo vpred. Bella dostávala čoraz viac úloh a postupne sa na pľaci stretávala aj s ľuďmi ako Adam Sandler, Zendaya či Taylor Lautner. Bola totiž tvár kanálu Disney, ktorý má v Spojených štátoch veľmi silný vplyv nielen na mladú generáciu.

Aj keď sa môže zdať, že všetko to malo hladký priebeh a z dievčaťa, ktoré na svoje detstvo spomína s ťažkými spomienkami na chudobu, sa stala veľká hviezda s peniazmi, pravda je inde. Thorne sa v posledných rokoch začala značne vracať do svojej minulosti, z ktorej vyťahuje rôzne príbehy, ktoré vo veľkom rezonujú spoločnosťou.

Deadline v decembri 2022 napísal o spovedi Thorne, ktorá sa v podcaste s Emily Ratajkowski zdôverila o tom, čo prežívala už ako desaťročná. Režisér ju vo veku 10 rokov obvinil za to, že s ním flirtuje a snaží sa ho zvádzať. Celý problém vypukol po tom, ako člen štábu poslal správu jej agentovi a ten kontaktoval jej mamu. „Úplne mu za*ebalo? O čom tento muž vôbec rozpráva? Veď som mala len 10 rokov,“ reagovala Thorne.

Bella v klipe, foto: Profimedia

To však nebol jediný prípad, ktorý sa spájal v živote milionárky so sexuálnym obťažovaním. V knihe, ktorú vydala v roku 2019 píše, že medzi 6 a 14 vekom života bola často sexuálne zneužívaná osobou, ktorú však odmieta menovať.

OnlyFans používa, aby búrala predsudky

Thorne síce prišla na OnlyFans až v auguste 2020, no už predtým mala skúsenosti s pornografickým obsahom. V roku 2019 totiž režírovala film pre dospelých na Pornhube, ktorý sa nečakane stal aj víťazom viacerých ocenení. Bella sa prezentuje ako speváčka, herečka, mediálna influencerka, režisérka a spisovateľka, no najväčší príjem má  určite z OnlyFans.

Práve tam sa jej za jeden jediný deň podarilo zarobiť až 1 milión eur, čo patrí k rekordným zárobkom za krátky čas na tejto platforme.

Bella cvičí jógu, foto: Profimedia

O svojej pôsobnosti na tejto platforme hovorí, že jej cieľom je búrať predsudky a hovoriť o sexe otvorene. Asi jej to vychádza, keďže je druhou najlepšie zarábajúcou tvorkyňou OnlyFans za rok 2023, keď ju predbehla len Blac Chyna, píše Vulture.

Najnovšie články