Ukrajinskí vojaci strhli ruskú vlajku z administratívnej budovy v meste Kupiansk. Foto: Twitter - @nexta_tv

Ukrajinské ozbrojené zložky uviedli, že vstúpili do okupovaného mesta Kupiansk.

Ukrajinské ozbrojené zložky v sobotu uviedli, že v Charkovskej oblasti vstúpili do okupovaného mesta Kupiansk, ktoré je pre Moskvu kľúčovým zásobovacím centrom. TASR o tom informuje podľa správ agentúr AFP a DPA. Ukrajinská bezpečnostná služba dokonca tvrdí, že je toto mesto už oslobodené, píše DenníkN.

Článok pokračuje pod videom ↓

Karta sa obracia

Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) podľa AFP uverejnila na sociálnej sieti Telegram fotografie zachytávajúce jej príslušníkov v Kupiansku. K snímkam napísala, že toto mesto „bolo a vždy bude ukrajinské“. Kupiansk obsadili ruské invázne sily menej ako týždeň po začiatku ruskej „špeciálnej vojenskej operácie“ na Ukrajine. Na videu nižšie môžeme vidieť ukrajinských vojakov vstupujúcich do mesta Kupiansk.

Úplne oslobodenie tohto mesta ukrajinskou armádou by pre Moskvu predstavovalo vážny problém, keďže leží na zásobovacích trasách smerom k iným ruským pozíciám na východnej frontovej línii, vysvetľuje AFP.

Pozorovatelia rusko-ukrajinského konfliktu uviedli, že ukrajinské ozbrojené sily budú pravdepodobne postupovať aj k ďalším Ruskom okupovaným mestám vrátane Iziumu, ktoré je sídlom skupiny ruských vojsk. Podľa neoficiálnych správ však získala Ukrajina kontrolu aj nad mestom Izium, píše DenníkN.