Foto: Richard Reymann

Historický región Transylvánia je spätý najmä s legendou o Drakulovi. Okrem toho je to prekrásny kút Rumunska.

Nie každá dovolenka musí znamenať relax na pláži a oddychovanie na letnom Slnku. Niektorí ľudia túžia zažiť viac. Sto ľudí, sto chutí. Aktívnu dovolenku má v obľube aj filmár  Richard Raymann, ktorý si pre svoje dobrodružstvo vybral tajomnú Transylvániu. A pre vás priniesol fascinujúce zábery, ktoré vám ukážu krásy tohto historického regiónu úzko spätého s legendou o Drakulovi. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Transylvánia, alebo Sedmohradsko je historický región, ktorý vytvára srdce Rumunska. Tento kraj je nesmierne bohatý na prírodné a historické krásy. V mnohých častiach nájdete tak nedoktnutú prírodu, ako nikde inde v Európe. Svedčí o tom aj populácia medveďa hnedého, ktorá tu tvorí 60% z počtu jedincov v celej Európe. Keď sa povie Transylvánia, väčšine ľudí hneď príde na rozum legenda o naslávnejšom upírovi menom Dracula. Práve Transylvánia je miestom, kde podľa románu Brama Stokera slávny upír krvilačne zabíjal.

Foto: Richard Raymann

Vo videu Richarda Raymanna môžete vidieť najväčšie krásy rumunského historického regiónu. Hrad Bran, sídlo Drakulu podľa známeho románu, zámok Peleš – jeden z najkrajších v Európe či rumunský Stonehange, neďaleko mesta Hunedoara. Okrem toho samozrejme nechýbajú pohľady na prekrásnu Transylvánsku prírodu. A to všetko z vtáčej perspektívy.

Viac z tvorby Richarda Raymanna nájdete na Instagrame, Facebooku a YouTube.

Pozri aj: Zabudnite na Viedeň, Prahu či Budapešť. Prestížny britský denník takto vychválil naše hlavné mesto

Uložiť článok

Najnovšie články