foto: Unsplash

Neviete kam na letnú dovolenku? Pozrite si zoznam tých najkrajších krajín sveta.

Samozrejme, tvrdiť, že niektorá krajina je krajšia ako iná je niečo, čo je čisto subjektívna záležitosť. Preto sú robené mnohé prieskumy a hlasovania, kde ľudia podľa vlastného uváženia označujú tie najkrajšie krajiny, a tak vytvárajú aspoň akú-takú predstavu. Podobného hlasovania sa zúčastnili aj čitatelia magazínu Rough Guide, kde hlasovali za tú „najkrajšiu krajinu sveta“.

U čitateľov vyhralo Škótsko. Táto, Slovákmi zatiaľ nie až tak objavená krajina, toho cestovateľom ale ponúka skutočne mnoho. Pred pár dňami sme vám napríklad predstavili škótske mestečko Dundee, ktoré bolo spoločnosťou Lonely Planet vyhlásené za 6. top destináciu, ktorú by ste v roku 2018 mali navštíviť.

Broughty Castle

Asi každý počul už o slávnom jazere Loch Ness, ktoré ak ste pri návšteve Škótska nenavštívili, ako keby ste tam ani neboli. Nie je to ale iba jazero, ktoré by ste tu mali vidieť. Divoké pláže, mnohé ďalšie jazerá, neuveriteľná príroda či tajomné hrady. A nielen to. Nachádza sa tu napríklad krásna jaskyňa Smoo cave, ktorá leží na konci 600 metrov dlhého zálivu neďaleko mesta Durness. Táto jaskyňa je skutočným unikátom, a to práve kvôli jej vzniku. Kým obrovskú vstupnú halu vytvorilo more, hlbšie priestory vyformovala sladká voda z rieky, ktorá do jaskyne vteká takýmto 20 metrovým vodopádom. Viac o tom, čo vidieť v Škótsku si prečítajte v našom článku. 

scotland

V zozname najkrajších krajín sa ocitli ale aj iné zaujímavé krajiny. Na 20. mieste nájdete Vietnam, v tesnom závese za Chorvátskom, kde sa aj tento rok pohrnú tisíce Slovákov. Viete, že do Chorvátska sa tento rok dostanete pohodlne aj vlakom? Prečítajte si ako na to.

Na skok od Slovenska sa nachádza tiež destinácia zaradená na 11. priečke. Je ňou Slovinsko, ktoré je síce pomerne malé, no o to bohaté na krásnu prírodu a zaujímavé miesta. Za všetky unikáty v tejto krajine odporúčame napríklad jazero Bled, ktoré vás dostane napríklad aj jeho jedinečným ostrovom, ktoré sa nachádza v jeho strede.

Ako ale vyzerá kompletný rebríček top 20 najkrajších krajín sveta?

20. Vietnam 
19. Chorvátsko 
18. Írsko 
17. Nórsko 
16. Peru 
15. Švajčiarsko 
14. Fínsko 
13. India 
12. Mexiko 
11. Slovinsko 

bled lake

10. Wales 
9. USA 
8. Island 
7. Anglicko 
6 Indonézia 
5. Južná Afrika 
4. Taliansko 
3. Nový Zéland 
2. Kanada 
1. Škótsko

Pozri aj: Je to potvrdené. Cestovanie nás robí oveľa šťastnejšími než akékoľvek materiálne bohatstvo

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy