Foto: Peter327 at Slovak Wikipedia / Public domain

Na Slovensku vznikli v posledných dňoch nové ohniská, mesto rieši situáciu pod vedením krízového štábu.

Jedným z ohnísk je aj mesto Bánovce nad Bebravou. Prvé opatrenia zaviedli ešte na konci júla, momentálne pribudli ďalšie. Za včerajší deň tam pribudlo 14 nových prípadov nákazy koronavírusom. 

Koronavírus online: Mapa a grafy situácie na Slovensku | Aktuálne správy

Hygienici objavili v jednej z firiem v Bánovciach nad Bebravou nové ohnisko nákazy novým koronavírusom. Pozitívne testovaných tam bolo (do 3.8.2020- pozn. redakcie) 12 osôb, hygienici nariadili zamestnancom karanténu. Pre TASR to v pondelok potvrdila regionálna hygienička Ľudmila Bučková.

Keďže nakazených pribúda, mesto sa rozhodlo zaviesť nové opatrenia. Ako uvádza na svojich stránkach banovce.sk, na základe zasadnutia členov Krízového štábu mesta Bánovce nad Bebravou dňa 4. 8. 2020 v súvislosti s preventívnymi opatreniami na zamedzenie šírenia koronavírusu a ochorenia COVID-19 v meste Bánovce nad Bebravou sa nariaďujú nové opatrenia.

Zatvorili krytú plaváreň, kúpalisko je v obmedzenom režime

foto: TASR/AP

Mesto Bánovce nad Bebravou zatvorilo krytú plaváreň. Zároveň znížilo kapacitu letného kúpaliska, ktoré po novom môže navštíviť maximálne 500 ľudí. Rozšírené opatrenia na zamedzenie šíreniu nového koronavírusu v súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou prijal krízový štáb mesta. Informovala o tom radnica.

Zákaz používania spŕch na športoviskách

Krízový štáb mesta zároveň zakázal používanie spŕch na všetkých športoviskách, výnimku nemajú ani fitnes centrá. Prevádzkovateľovi kúpaliska nariadil znížiť maximálne povolenú kapacitu návštevníkov (okamžitú návštevnosť) na 500 osôb, rovnako dôsledne dodržiavať nariadenia Úradu verejného zdravotníctva SR.

Zvýšená dezinfekcia

Ilustračná foto: TASR – Radovan Stoklasa

Mesto rovnako zabezpečí ďalšiu dezinfekciu vnútorných a verejných priestranstiev, zintenzívni dezinfekciu detských ihrísk i priestorov mestského úradu. Samospráva požiada prevádzkovateľa dopravy o zvýšenie intenzity dezinfekcie prostriedkov hromadnej dopravy.

Krytá plaváreň zostala zatvorená od stredy (5. 8.). Mestský úrad zostáva otvorený bez obmedzenia so zachovaním prístupu verejnosti na pracoviská s použitím rúška a dezinfekcie rúk, úrad zároveň odporúča obyvateľom, aby s jeho pracovníkmi komunikovali elektronicky.

V platnosti zostali i opatrenia, ktoré prijal krízový štáb mesta ešte koncom júla. V rámci nich okrem iného zakázal organizáciu podujatí v interiéri pre viac ako 100 osôb.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )