Foto: Unsplash / TikTok.com (theamateursabroad)

Pozrite si interiér takéhoto domčeka.

Pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že talianska Sicília opäť ponúka domy na predaj za symbolickú cenu, konkrétne 3 eurá. Pri týchto ponukách, ktoré obletia internet, je však často záhadou, ako to v interiéri domov vlastne vyzerá. Na TikToku sme našli video, ktoré ukazuje vnútro sicílskej superlacnej nehnuteľnosti, ktorá bola v predaji len za 1 euro. Možno vás prekvapí. 

Domček sa nachádza v meste na Mussomeli Sicílii a profil @theamateursabroad ho ukázal zvnútra ešte minulé leto, kedy bola jeho ponuka na predaj aj aktuálna.

Autori videa vysvetľujú, že jeho kúpna cena síce predstavovala len 1 euro, no poplatky predstavujú okolo 5-tisíc eur. Takže dom za jedno euro vlastne nie je domom za jedno euro. No stále ide o veľmi nízku cenu. No nového majiteľa by v prípade kúpy čakali vyššie náklady.

@theamateursabroad

This €1 home is for sale in Mussomeli, Sicily. If you are a handy man this could be the home for you. You can contact the agent at [email protected]. Her name is Nathalie and in the subject line write ‘1 euro – Lorrah’ and they will know which one. Get updates on our YouTube page. Link is in the bio. #housetour #hometour #case1euro #1euro #sicily #mussomeli #before

♬ original sound – AmateursAbroad

Ďalšie tisíce na rekonštrukciu

Vo videu môžete vidieť prehliadku domu, pri ktorej je zrejmé, že aby bol obývateľný, potrebuje značnú rekonštrukciu. Omietky sú ošarpané a v podstate každú miestnosť treba úplne prerobiť. No opäť podotýkame, že ide o dom na Sicílii, ktorý sa predával len za jedno euro.

V komentároch sa rozprúdila búrlivá diskusia a viacerí podotkli, že sa to vlastne ani neoplatí, keďže oprava vyjde nového majiteľa poriadne draho.

„Miniete veľa peňazí, aby ste takéto miesto dali opäť dokopy a väčšinou to nestojí za to,“ stojí v jednom z nich.

No ak uvažujete o kúpe lacnej nehnuteľnosti v zahraničí, odznel tu zaujímavý tip. Autori videa spomínajú, že v Taliansku je možné kúpiť si domy za približne 15-tisíc, ktoré už sú obývateľné a náklady na ich rekonštrukciu nie sú také vysoké.

Foto: Unsplash

12 nových ponúk

Sicílska spoločnosť sa tento rok chystá už tretíkrát na otvorenie ponuky ako z filmu. Jednoeurové domy ponúkala spoločnosť už v rokoch 2019 a 2021, pričom o domy bol zakaždým obrovský záujem. Niektoré domy boli predané takmer okamžite, iné potencionálnych kupcov veľmi neprilákali.

V roku 2024 na trh dorazí ďalšia várka sviežich ponúk, ktorých cena začína len na troch eurách.

Spoločnosť ponúka celkom 12 domov, ktoré môžu kupci získať za smiešnu cenu. Novozvolený starosta Giuseppe Cacioppo si nápad veľmi pochvaľuje. Tvrdí, že ponuka je pre cudzincov obrovským hitom. Pokiaľ to takto pôjde ďalej, nebude to určite poslednýkrát, čo uvidíme lacné domy v ponuke.

Taliansky starosta tiež vyzdvihuje výborné načasovanie samotnej ponuky. „Je perfektné,“ hovorí. „Turisti a záujemcovia, ktorí v súčasnosti cestujú do Talianska, sa môžu prísť pozrieť.“

Prvé dve vlny lákavej ponuky oslovili kupcov, ktorí cestovali až z Blízkeho východu. Mestskú ekonomiku sa podarilo oživiť prílevom 20 miliónov eur, vďaka obratom z predaja, nových obchodov v meste a výnosom z rekonštrukcie kúpených domov.

Celý projekt bol taký úspešný, že sa vďaka nemu oživil súkromný sektor nehnuteľností„Doteraz sa predalo 250 domov,“ teší sa starosta.

Uložiť článok

Najnovšie články