Foto: Comune Sambuca

Tretia vlna predaja ponúkne 12 domov ďalším nadšeným záujemcom.

Vysnívaný letný dom teraz máte šancu získať za cenu jedinej kávy. O správe informoval portál CNN Travel.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mnoho talianskych oblastí už roky bojuje s nízkym počtom obyvateľov v dedinách a mestách, vďaka čomu týmto lokalitám často hrozí úplný zánik. Talianska vláda preto už niekoľko rokov ponúka vybrané domy na predaj za symbolické ceny, aby do vyľudnených oblastí prilákala nových ľudí.

12 nových ponúk

Sicílska spoločnosť sa tento rok chystá už tretíkrát na otvorenie ponuky ako z filmu. Jednoeurové domy ponúkala spoločnosť už v rokoch 2019 a 2021, pričom o domy bol zakaždým obrovský záujem. Niektoré domy boli predané takmer okamžite, iné potencionálnych kupcov veľmi neprilákali.

V roku 2024 na trh dorazí ďalšia várka sviežich ponúk, ktorých cena začína len na troch eurách.

Foto: Comune Sambuca

Spoločnosť ponúka celkom 12 domov, ktoré môžu kupci získať za smiešnu cenu. Novozvolený starosta Giuseppe Cacioppo si nápad veľmi pochvaľuje. Tvrdí, že ponuka je pre cudzincov obrovským hitom. Pokiaľ to takto pôjde ďalej, nebude to určite poslednýkrát, čo uvidíme lacné domy v ponuke.

Taliansky starosta tiež vyzdvihuje výborné načasovanie samotnej ponuky. „Je perfektné,“ hovorí. „Turisti a záujemcovia, ktorí v súčasnosti cestujú do Talianska, sa môžu prísť pozrieť.“

Prvé dve vlny lákavej ponuky oslovili kupcov, ktorí cestovali až z Blízkeho východu. Mestskú ekonomiku sa podarilo oživiť prílevom 20 miliónov eur, vďaka obratom z predaja, nových obchodov v meste a výnosom z rekonštrukcie kúpených domov.

Cacioppo tiež upozorňuje, že lacné domy boli podnetom na kúpu iných nehnuteľností takými kupcami, ktorým sa nepodarilo získať tie za „jedno euro“.

Celý projekt bol taký úspešný, že sa vďaka nemu oživil súkromný sektor nehnuteľností. „Doteraz sa predalo 250 domov,“ teší sa starosta.

Podobne ako v minulosti, aj teraz plánuje spoločnosť aukciu, počas ktorej bude dom predaný záujemcovi s najvyššou ponukou. V predchádzajúcej vlne tak boli domy predané až do výšky 25-tisíc eur.

Podmienkou lacnej kúpy je rekonštrukcia na vlastné náklady. Pokiaľ kupec nestihne dom zrekonštruovať načas, hrozí mu, že príde o zálohu vo výške 5-tisíc, ktorú každý musí zložiť pred začiatkom aukcie.

Ponuku aj formuláre na prihlásenie nájdete na oficiálnej stránke mesta.

Uložiť článok

Najnovšie články