Foto: Miriama Vojtasová, Blue Sky - Trenčín - Letecké zábery (Facebook)

Jazero, ktoré svojou atmosférou pripomína scény z westernového filmu, dostane každého návštevníka.

Jedno ikonické miesto pri našej tvorbe miest, kde sa na Slovensku okúpete v prírode a zadarmo, našej pozornosti uniklo, a preto sme sa rozhodli to napraviť. Je ním Šútovské jazero, nazývané i Kraľovanské jazero či po starom kameňolom Rieka. Nachádza sa na strednom Slovensku asi 20 km od Martina v príjemnom prostredí pod vrcholmi Malej Fatry. Ak ste ho ešte nenavštívili, mali by ste to čo najrýchlejšie napraviť. 

Na hlavnej ceste z Martina smerom na Ružomberok nájdete poklad v podobe jazera, ktorý mnohí prezývajú, podobne ako jazero Beňatina i slovenské Plitvické jazerá. Šútovské jazero nie je obľúbené len u domácich, ale často tu natrafíte i na zahraničných turistov. Niet divu. Krištáľovo čistá tyrkysová voda, ktorá je síce o niečo chladnejšia, no o to príjemnejšia, terasovité svahy pripomínajúce scény zo starých westernových filmov a fascinujúci pohľad na lesy Malej Fatry dostanú každého návštevníka bývalého kameňolomu.

Šútovské jazero ako z westernu

V zatopenom kameňolome sa môžete okúpať na vlastné riziko, podobne ako stovky iných návštevníkov. Plavčíka ani záchrannú službu tu nenájdete, a preto buďte veľmi obozretní. Na Šútovskom jazere si môžete vybrať z dvoch veľkých pláží, niekoľkých menších a jednej nuda pláži. Nájsť si však môžete aj svoj súkromný kútik na niektorej z terás bývalého kameňolomu s čo najjednoduchším prístupom k vode. Na Šútovskom jazere si proste každý príde na svoje.

Gepostet von Blue Sky – Letecké zábery am Montag, 14. August 2017

Gepostet von Blue Sky – Letecké zábery am Montag, 14. August 2017

Šútovské jazero ukrýva pre návštevníkov ešte jedno prekvapenie. Je ním najvyšší vodopád Malej Fatry – Šútovský vodopád, ktorého výška dosahuje úctyhodných 38 metrov. K vodopádu sa od jazera dostanete turistickým chodníkom a príjemná prechádzka národnou prírodnou rezerváciou Šútovská dolina vám potrvá asi 60 – 80 minút. Počas výletu za príjemne chladnou vodou Šútovského jazera tak môžete spojiť príjemné s užitočným a užiť si i malú dávku turistiky.

Gepostet von Miriama Vojtasová am Sonntag, 13. August 2017

A post shared by Lana (@lenka_lana) on

Pozri aj: Tajomný „tropický prales“ či „Plitvické jazero“. 10 úžasných miest z rôznych kútov Slovenska, kde môžete vyraziť počas posledných prázdninových víkendov

wikipedia.org, mojeslovensko.skmilujemcestovanie.sk

#cestujemdoma

Spoznávaj Slovensko a jeho krásy, podpor domácu ekonomiku a cestovný ruch.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )