Instagram

Šútovský vodopád je štvrtým najvyšším vodopádom Slovenska no v Malej Fatre vyšší nenájdete. Patrí aj medzi tie najkrajšie, ktoré v krajine máme.

Najvyšší v Malej Fatre. Na celom Slovensku štvrtý. Reč je o Šútovskom vodopáde, ktorý má okrem týchto superlatívov aj prívlastok jedného z najkrajších vodopádov našej krajiny. Postarala sa o to určite aj pozoruhodná krajina v regióne Turiec. Vysoké hory, lesy, potoky a všade prítomná príroda, ktorou sa tento kraj môže pýšiť prispeli k atraktivite vodopádu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Šútovský vodopád sa nachádza v rovnomennej Šútovskej doline neďaleko rovnomennej obce Šútovo na južnej strane Malej Fatry. Aj voda, ktorá vodopádom preteká pochádza z potoka, ktorý nesie rovnaké meno. Šútovský potok pramení na ďalšej vyhľadávanej prírodnej lokalite a to Mojžišove pramene. Či navštívite aj tie je len na vás. K vodopádu totiž môžete prísť zhora aj zdola.

 

Ak nechcete Mojžišove pramene vynechať, potom by ste sa k jednému z najkrajších vodopádov Slovenska mali vybrať od Chaty pod Chlebom. K vodopádu teda prídete po prúde potoka. Táto trasa je tá náročnejšia, no pre niekoho určite aj krajšia. Pohľady na hrebeň Malej Fatry vám námahu vynahradia. Druhá možnosť je navštíviť vodopád od obce Šútovo, odkiaľ vás k Šútovskému vodopádu dovedie náučný chodník. Túto trasu zvládnu aj tí najobčasnejší turisti. Zážitok však bude určite neobyčajný.

Chleb a Hromové
Sutovsky_vodopad

 

So svojou výškou 38 metrov sa Šútovský vodopád nachádza v rebríčku najvyšších vodopádov Slovenska na 4. mieste. V Malej Fatre však vyšší nenájdete.

Šútovský vodopád – prídete na návštevu?

Ak ešte nemáte premyslený najbližší výlet, potom by ste mali o Šútovskom vodopáde silno pouvažovať. Veď práve v tomto období má podobne ako všetky vodopády Slovenska aj ten Šútovský najviac vody, a preto vytvára dokonalé prírodné predstavenie.

Pozri aj: Kalameny: V tomto termálnom jazierku na Slovensku sa okúpeš zadarmo, uprostred prírody a aj v zime

interez.sk (Lukáš M.)
Uložiť článok

Najnovšie články