Foto: Twitter/ Igor Sushko

Steven Seagal sa rozhodol, že si urobí pár fotiek v zničenom zajateckom tábore, v ktorom prišlo o život 50 ľudí.

Herec Steven Seagal dostal na 5 rokov zákaz vstupu na Ukrajinu po tom, čo mu Putin udelil ruské občianstvo. Seagal ho otvorene chváli ako toho najlepšieho lídra na svete a zo zločinov proti ľudskosti obviňuje Zelenského. Teraz sa herec rozhodol, že okupovaný Donbas osobne navštívi.

Článok pokračuje pod videom ↓

Seagal navštívil zajatecký tábor

Americký herec Steven Seagal sa rozhodol osobne navštíviť väzenský tábor Olenivka. Rusi v ňom držali stovky ukrajinských zajatcov, ako ale píše portál Daily Mail, počas explózie 29. júna najmenej 50 z nich zomrelo. Na záberoch je možné vidieť, ako herec sedí na lavičke a obzerá si šrapnely. Na ďalšom zo záberov sa zas prihovára preživším ukrajinským zajatcom za mrežami.

Foto: Profimedia

V roku 2017 dostal Seagal zákaz vstúpiť na územie Ukrajiny po tom, čo mu Putin udelil ruské občianstvo a v roku 2016 mu dokonca osobne do rúk odovzdal ruský pas. Okrem toho má herec aj srbské a americké občianstvo. Nahlas podporoval aj anexiu Krymu a prehlasoval, že Putin je tým najlepším svetovým lídrom. Priateľské vzťahy udržiava aj s ďalšími kontroverznými postavami, vrátane bieloruského prezidenta Lukašenka.

 

Vo februári sa pre médiá vyjadril, že väčšina ľudí má v Rusku alebo na Ukrajine rodinu alebo priateľov. Obe krajiny vníma ako jednu veľkú rodinu a myslí si, že vojnu medzi nimi zapríčinil nejaký vonkajší vplyv. Neznáma entita podľa neho mala investovať obrovské peniaze do propagandy, ktorá krajiny proti sebe poštvala.

Kým on oslavoval, civilisti zomierali

Čo sa týka explózie v Olenivke, podľa Ukrajiny Rusko jednoznačne útok plánovalo. Úrady Doneckej ľudovej republiky, kde sa Olenivka nachádza, však zakázali nezávislým vyšetrovateľom vstup na miesto. Dôkazom, že šlo o plánovaný útok, má byť fakt, že tesne pred útokom boli väzni premiestňovaní.


Rusko zase tvrdí, že útok zosnovala samotná Ukrajina. Zaútočiť mala americkými raketami HIMARS. Údajne tak urobila preto, aby zabránila ukrajinským väzňom vo vyzrádzaní citlivých informácií. To, že sa na mieste objavil Seagal, má údajne tieto tvrdenia podporiť. Putina a Seagala okrem iného spája aj láska k bojovým športom.

V apríli oslávil herec svoje 70. narodeniny v Moskve. Stretol sa viacerými ruskými oligarchami, ktorým boli od začiatku vojny udelené sankcie. Bujaré oslavy sa konali v čase, keď Rusko bombardovalo Mariupoľ a o život prišlo viac ako 10 000 civilistov.