Foto: CovidHelper

Nový projekt CovidHelper vám poskytne individualizované rady.

Nový projekt CovidHelper pomáha ľuďom, ktorí mali koronavírus, práve si ním prechádzajú alebo trpia tzv. long covidom a majú dlhodobé zdravotné problémy. Na základe jednoduchých otázok, získate individualizované rady založené na vašom zdravotnom stave.

Web CovidHelper je stránka, na ktorej sa vám budú venovať odborníci. Radí chorým, ako sa vyrovnať s koronavírusom a jeho následkami. Poskytované informácie sú individuálne a založené na vyhodnotení konkrétnych príznakov a problémov každého návštevníka. Vychádzajú z oficiálnych odporúčaní medicínskych autorít a z vedeckej literatúry publikovanej na Slovensku, v Českej republike, vo Veľkej Británii a USA.

Odborníci poradia pri domácej liečbe covidu

Foto: CovidHelper

CovidHelper však nie je určený pre pacientov, ktorí sú v nemocniciach. Tam sú v starostlivosti lekárov, ktorí určujú liečbu a postup. Ide o nástroj, ktorý má pomôcť predísť hospitalizácii, rovnako je určený pre pacientov, ktorí sa cítia doma ohrození. Odborníci vám poskytnú informácie, samozrejme ale nenahrádzajú zdravotnú starostlivosť. Pokiaľ máte koronavírus a cítite sa zle, kontaktujte svojho lekára.

Nakazení ľudia často nevedia, ako postupovať a čo robiť v prípade, že sa dostavia príznaky. Nemajú jasné a zrozumiteľné informácie. Aj s tým účelom vznikol projekt CovidHelper. Pomôcť vám môže aj ak sa potrebujete starať o blízku osobu. Na základe otázok vám odborníci dokážu poradiť, aký vážny je váš priebeh a či je potrebné ísť do nemocnice. V krátkom dotazníku uvádzate len to, či ste boli pozitívny, aké máte príznaky a emailovú adresu. Všetky údaje sú ale anonymizované.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )