Foto: pixabay

Spoluzakladateľ farmaceutickej firmy BioNTech Ugur Sahin však upozornil, že návrat k normálnemu životu bude možný až v polovici budúceho roka.

Profesor Ugur Sahin, spoluzakladateľ nemeckej farmaceutickej spoločnosti BioNTech, ktorá spolu s americkým výrobcom liekov Pfizer vyvíja očkovaciu látku proti koronavírusu, predpokladá, že prvé vakcíny sa k pacientom dostanú v polovici decembra.

V rozhovore pre britskú televíznu stanicu Sky News sa Sahin vyjadril, že celoštátne nasadenie vakcíny proti koronavírusu v Británii bude závisieť od toho, kedy regulačný úrad jej používanie schváli. “Vakcíny sa začnú dodávať najskôr v polovici decembra,” uviedol.

Kedy sa vrátime k normálnemu životu?

Foto: unsplash.com

“A nebude to znamenať, že situácia sa v polovici decembra dramaticky zmení. Terajšia zima bude ťažká. Najprv sa situácia zhorší, až potom sa zlepší,” dodal Sahin. Poznamenal však, že s pomocou vakcíny “by sme sa mohli vrátiť k normálnemu životu v polovici budúceho roka”.

Má 90% úspešnosť

Už niekoľko mesiacov vedci intenzívne pracujú na vytvorení vakcíny, ktorá by zastavila šírenie koronavírusu. Ako informuje portál IFLScience, spoločností Pfizer a BioNTech posunuli ešte počas leta tohto roka vývoj vakcíny už do tretej fázy testovania. Analýza v tejto fáze výskumu ukázala, že vakcína je účinná na viac ako 90 %.

Pfizer na svojej stránke dodáva, že u participantov, ktorým bola vakcína podaná, neboli badateľné žiadne vedľajšie príznaky, ktoré by boli dôvodom na obavy.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )