Spoločnosť Ferrero preventívne sťahuje zo slovenského a českého trhu niektoré šarže čokoládových vajíčok Kinder vyrobených v Belgicku.
Firma týmto krokom reaguje na možné spojenie s hlásenými prípadmi salmonely, pričom dovedna sa baktéria nenašla v žiadnom z výrobkov.
Predaj pred Veľkou nocou prudko rastie
K sťahovaniu výrobkov z pultov obchodov firma pristúpila krátko pred Veľkou nocou, keď predaj čokoládových vajíčok rastie, píše o prípade Denník N.
Rozhodnutie o stiahnutí niektorých výrobkov z konkrétnej šarže vykonali začiatkom týždňa aj vo Veľkej Británii. Tamojšie úrady uviedli, že bolo zistených najmenej 63 prípadov ochorenia spojených s týmito výrobkami. Väčšinou išlo o problémy u detí mladších ako päť rokov.

Slovenská štátna veterinárna a potravinová správa informovala, že sa cielene zameria na kontrolu vajíčok Kinder Surprise v súvislosti s prípadmi nákazy salmonelou. Podľa ich údajov sa prípad nakazenia na Slovensku ešte neobjavil.
S analytikom Potočárom sme sa rozprávali o energopomoci. Boli sme na magických trhoch, očarili nás ponukou aj cenami
Doktorka Jana Boboková o zomieraní: Život nie je nutné za každú cenu umelo predlžovať. Musíme akceptovať, že bude koniec
Našli ho mŕtveho v hotelovej vani, stal sa tak členom „Klubu27“: Smrť Jima Morrisona je dodnes veľkou záhadou
Ženy mučil a hral s nimi najzvrátenejšiu hru, akú si viete predstaviť. Z vraha sa dvíhal žalúdok aj skúseným policajtom
Exdetektív Vachálek: Ak by bol Černák na slobode, niekto by si ho našiel. Koncom búrlivej mafiánskej éry je vražda Kuciaka
Vývar za 3,90 € a ríbezľové pivo za 4 €: Našli sme najstaršiu slovenskú reštauráciu, po večeri sme ochutnali niečo nečakané
Outlet z kauzy slayáda začal veľkolepo, rýchlo sa z neho stala „nákupná zóna duchov“. Zákazníkov si užíval krátko
Budú počas vianočných sviatkov otvorené obchody? Reťazce hlásia zmeny, pozrite sa, ako to bude po novom










Nahlásiť chybu v článku