Reprofoto Instagram: policiaslovakia, potleskprezdravotnikovahasicov

Dnes o 20:00 sa uskutoční celoslovenský potlesk na podporu zdravotníkov, ale aj hasičov či polície.

Prešli dva týždne od kedy sa na Slovensku potvrdil prvý prípad ochorenia Covid-19. Za ten čas sa počet pozitívnych testov na nový koronavírus dostal nad stovku, v najbližších týždňoch bude navyše počet zrejme pribúdať oveľa dramatickejšie. Sme na začiatku, už teraz však máme mnoho problémov a prekážok, s ktorými sa v prvej línii musia vyrovnať najmä lekári, sestry, zdravotníci, lekárnici či hasiči. Večer im za to môžete poďakovať.

Článok pokračuje pod videom ↓

Dnes večer sa Slovensko spojí, aby spoločne potleskom z okien či balkónov svojich domov a bytov poďakovalo všetkým zdravotníkom, hasičom, policajtom a mnohým ďalším, ktorí s pandémiou koronavírusu bojujú v prvej línii. Celoslovenská udalosť, ktorú nájdete aj na Facebooku, štartuje dnes o 20:00 hodine, iniciatíva sa šíri aj sociálnou sieťou Instagram.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Potleskprezdravotnikovahasicov (@potleskprezdravotnikovahasicov),

Iniciatíva #potleskprezdravitnikovahasicov vznikla inšpiráciou po podobných udalostiach, ktoré sa objavili najskôr v Taliansku, neskôr sa rozšírili aj do Španielska a ďalších krajín postihnutých pandémiou ochorenia Covid-19. Verejná masová podpora zdravotníkov prostredníctvom potlesku vznikla v Taliansku, ktoré sa medzičasom stalo krajinou s najvyšším počtom úmrtí na Covid-19 na svete. Podobné udalosti sa už v priebehu týždňa objavili aj na Slovensku.

Vyjadriť podporu a vďaku zdravotníkom, hasičom, policajtom, ale aj lekárnikom či ľuďom pracujúcich v obchodných reťazcoch je aktuálne mimoriadne dôležité. Špeciálnu pozornosť treba venovať práve zdravotníckemu personálu. Na základe informácií zo zahraničia vieme, že rýchly nástup pandémie vytvára obrovský tlak na kapacity zdravotníctva, ktoré pri extrémnom nápore pacientov kolabuje a nie je schopné poskytovať adekvátnu zdravotnú pomoc všetkým nakazeným.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Polícia SR (@policiaslovakia),

Podporu všetkým ľuďom bojujúcim s pandémiou ochorenia Covid-19 preto môžete vyjadriť z domu, rešpektujúc tak preventívne a bezpečnostné opatrenia, ktoré Slovensko prijalo počas predchádzajúceho týždňa. Hromadný potlesk by mal trvať približne 10 minút, do oficiálnej udalosti sa doposiaľ prihlásilo už viac ako 14-tisíc ľudí.

Najnovšie články