Ilustračná foto: Youtube (Cruelty Free International)

Laboratórium, kde prevádzali testy na zvieratách šokovalo celý svet.

Približne pred rokom sme vám priniesli šokujúce zábery z nemeckého laboratória, kde vykonávali pokusy na zvieratách. Laboratórium farmakológie a toxikológie v Dolnom Sasku sa stalo synonymum krutého zaobchádzania so zvieratami v mene vedy. 

Nedôstojné podmienky

V rámci experimentov so zvieratami sa tam s nimi nakladalo ako s niečím, čo nemá právo na dôstojný život, alebo v tomto prípade ani na dôstojnú smrť. Na zverejnenom videu z laboratória farmakológie a toxikológie neďaleko Hamburgu môžete vidieť trpiace opice, psy a mačky ako sú podrobované krutým experimentom. Podávajú im toxické látky a chemikálie s cieľom zistiť, ako deštruktívne na nich budú pôsobiť.

Ako informoval portál The Guardian, tajne vyhotovené zábery z laboratória farmakológie a toxikológie neďaleko Hamburgu, zverejnili organizácie Cruelty Free International a Soko Tierschutz.

Povolili jeho znovuotvorenie

V novembri 2019 bolo laboratórium pod obrovskou vlnou kritiky uzavreté. Tento stav však netrval dlho. Ako informuje portál LadBible laboratórium podľa súdu v Hamburgu sa môže opätovne otvoriť, ak bude mať nového riaditeľa, správcu, ktorý bude dozerať na dobré životné podmienky zvierat a nových vedúcich testovaní zvierat.

Laboratórium ešte otvorené nie je, no organizácie pre práva zvierat sú z rozhodnutia sklamané a budú pokračovať v tom, aby ho natrvalo zatvorili.

Podpísaná petícia za zatvorenie laboratória získala ešte minulý rok 1,2 milióna podpisov.

Najnovšie články