Foto: Facebook/Udaj svojho množiteľa

Majiteľka nechala svojho psa bezohľadne trpieť podvýživou.

Z prípadu zo Zvolena naskakuje husia koža. Majiteľka nechala svojho psíka niekoľko týždňov pravdepodobne bez jedla v garáži. Našťastie bol zachránený cez projekt Udaj množiteľa a teraz je v opatere dobrých rúk. 

Ako informuje facebooková stránka Udaj svojho množiteľa, na miesto bola privolaná policajná hliadka. Majiteľka psa policajtom tvrdila, že pes síce žerie, no nepriberá a má hnačky a vracia.

Foto: Facebook/Udaj svojho množiteľa

Tvrdila, že ho vyšetroval veterinár a pes dostal tabletky, no nevedela predložiť žiadnu veterinárnu správu. Pes plemena staford, ktorého pomenovali Boomer nebol ani začipovaný. Navyše bol extrémne vychudnutý a vyhladovaný. Vážil iba 16,5 kilogramu.

Podľa popisu na stránke stačilo ešte pár dní a pes by umrel.

Foto: Facebook/Udaj svojho množiteľa

Majiteľke ho, samozrejme, okamžite zobrali a začali s ošetrovaním. Testy ukázali problém s obličkami, anémiu a zápal, čo bolo zapríčinené podvýživou. Teraz už iba ošetrovatelia dúfajú, že ho dajú dokopy, psíkovi chutí jesť, čo je dobrá správa.

Foto: Facebook/Udaj svojho množiteľa

Vo veci podali tiež trestné oznámenie a zároveň vyzývajú ľudí, ktorí psíka poznajú, aby kontaktovali Československý kastračný program a ozrejmili, ako dlho bol v takomto žalostnom stave.

Podľa správ zo včera sa Boomerovi darí, chutí mu jesť a jeho stav sa zlepšuje. Ošetrovatelia veria, že čoskoro ho budú môcť presunúť z kliniky, no bude potrebovať špeciálnu veterinárnu stravu. Tiež sa o prípad už zaujímajú kompetentné orgány. Ak chcete podporiť Československý kastračný program či už príspevkom alebo 2 % z daní, všetko potrebné nájdete na ich stránke.

1
Uložiť článok
Komentovať