Rokfortský expres

Foto: Bloodworx [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons

Skvelá atrakcia pre zanietených fanúšikov Harryho Pottera opäť k dispozícii.

Ste oddaným nadšencom príbehov o Harrym Potterovi od J.K. Rowlingovej a odkedy ste po prvýkrát uzreli aj filmové spracovanie, váš sen bol jasný? Rokfortský expres bol neraz ukázaný ako ten najlepší vlak, aký vôbec existuje. Svojím luxusom dokázal bez pochýb zatieniť bežné expresy a vy ste túžili čo i len raz sa ním previezť. Takýto svoj sen si môžete už dnes splniť v nádhernom Škótsku. 

O “skutočnom” exprese z príbehov o Harrym Potterovi a jeho uvedení do prevádzky, len pred nedávnom informoval portál Travel Pirates, podľa ktorého slov máte možnosť využiť špeciálnu príležitosť už dnes. Vlak je v prevádzke od apríla až do októbra. V období od mája do septembra bude pre návštevníkov k dispozícii dokonca až dvakrát denne.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Voyageons ensemble (@voyageons_ensemble),

Síce je smutnou správou to, že neodchádza priamo z nástupišťa 9 a ¾, no West Coast Railways, ktoré sú prevádzkovateľom tejto atrakcie, zaručujú skutočne jedinečný zážitok. Počiatočná stanica tohto vlaku sa nachádza len približne dve hodiny od mesta Glasgow, vo Fort William. Cieľová zastávka sa nazýva Mallaig a je situovaná až v malebnej Škótskej vysočine.

Raritou je taktiež Jakobítsky parný vlak, ktorý je veľmi podobný tomu, ktorým cestoval samotný Harry Potter vo filmovom spracovaní. Aj vďaka nemu sa počas jazdy dokážete aspoň na okamih preniesť do fantastického sveta čarodejníkov.

Zážitok sa stane o niečo autentickejším v momente, keď vlak prechádza skrz viadukt Glenfinnan, ktorý sme mohli vidieť aj vo filme. Nejeden návštevník vám dokonca potvrdí, že v danom momente jazdy môžete sledovať jedny z najkrajších výhľadov vôbec.

Okrem tohto expresu prechádzajúceho Škótskom, môžete v Anglickom kráľovstve nájsť aj ďalší “Rokfortský expres”. Druhý v poradí spravuje North Yorkshire Moors Historical Railway Trust, ktorí poskytuje návštevníkom rovnako fascinujúcu skúsenosť. Perličkou na torte na tejto trase je dokonca zastávka v stanici Goathland, ktorú môžete z filmu poznať ako záverečnú stanicu Rokfortského expresu.

Ak túžite okúsiť kúsok čarodejníckeho sveta v prepojení s krásami Škótska, lístok pre dospelú osobu vás vyjde približne 45 eur. V prípade dieťaťa do 12 rokov je cena nižšia a to 25 eur. Viac informácií o exprese a jeho cestovný poriadok nájdete na webovej stránke West Coast Railways. Ak teda zvažujete výlet do Škótska, určite si nezabudnite vopred rezervovať aj lístky na tento vlak.

travelandleisure.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )