Foto: unsplash

Zdieľanie hesla Netflixu je populárne, no čoskoro to už nebude také jednoduché.

Spoločnosť Netflix začala bojovať proti zdieľaniu svojho hesla. Chce tak zamedziť, aby si užívatelia medzi sebou heslo posúvali a sledovali streamovaciu službu aj mimo jednej domácnosti. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Pribudlo oznámenie o pridaní člena

Ak chcete niekomu zdieľať heslo, budete si musieť priplatiť. Portál Serialzone.cz píše, že nepopulárna novinka sa už spustila, aj keď zatiaľ nie sú zdieľanie hesla zastavené. Pribudla len možnosť pridať osobu a priplatiť si za ňu.

Po Južnej Amerike, Kanade, Portugalsku, Novom Zélande a Španielsku, kde Netflix novinku testoval, sa tak začala rozširovať po celom svete. Ako sme vás informovali, vyzerá to tak, že napriek počiatočnému odlivu predplatiteľov sa tento trend zmenil a streamovacia služba získala za uplynulé obdobie až 1,75 milióna nových platiacich divákov. To ju motivovovalo túto nepopulárnu novinku rozšíriť.

Streamovací gigant medzičasom predstavil aj viacero možností, ako sa s touto situáciou popasovať. Priniesol možnosť zakúpenia „extra člena“.

Ak máte predplatné Standart alebo Premium, môžete tak svoje účty aj naďalej využívať s ľuďmi mimo vašej domácnosti, avšak si za to priplatíte. Zatiaľ sú známe ceny napríklad v Portugalsku a Španielsku, kde sa tento príplatok pohybuje vo výške 3,99 eur a 5,99 eur.

Uložiť článok

Najnovšie články