Ilustračné foto: Unsplash

Streamovacia služba so zmenami ešte ani zďaleka neskončila.

Ako sme vás už informovali, Netflix pred nejakým časom spustil aj v Európe svoju kritizovanú novinku. Tá má zabrániť zdieľaniu účtov mimo členov jednej domácnosti. Po Južnej Amerike zasiahla aj Kanadu, Portugalsko, Nový Zéland a Španielsko. Ak ste dúfali, že je to všetko a do ďalších krajín sa nedostane, máme pre vás zlú správu. 

Podľa najnovších informácií plánuje Netflix najbližšie obmedziť zdieľanie účtov už počas tohto štvrťroka, uvádza Mirror s odvolaním na oficiálne vyhlásenie. Do praxe by sa tak malo dostať už v najbližších týždňoch.

Pribúdajúci noví platiaci diváci

Vyzerá to tak, že napriek počiatočnému odlivu predplatiteľov sa tento trend zmenil a streamovacia služba získala za uplynulé obdobie až 1,75 milióna nových platiacich divákov.

Zmena sa má dotknúť predplatiteľov v Spojených štátoch a ďalších krajinách. Logicky sa očakáva, že v budúcnosti bude medzi nimi aj Slovensko. Niektoré slovenské weby píšu, že by sa tak malo stať už „čoskoro“. Či táto informácia stojí na overenom základe alebo aké dlhé obdobie môžeme pod týmto pojmom rozumieť, nie je zrejmé.

Foto: Netflix

Ceny sa zatiaľ líšia

Streamovací gigant medzičasom predstavil aj viacero možností, ako sa s touto situáciou popasovať. Priniesol možnosť zakúpenia „extra člena“.

Ak máte predplatné Standart alebo Premium, môžete tak svoje účty aj naďalej využívať s ľuďmi mimo vašej domácnosti, avšak si za to priplatíte. Zatiaľ sú známe ceny napríklad v Portugalsku a Španielsku, kde sa tento príplatok pohybuje vo výške 3,99 eur a 5,99 eur.

Táto suma sa v jednotlivých krajinách líši a zatiaľ nevieme, ako to bude na Slovensku.

Uložiť článok

Najnovšie články