Foto: @luc____ia, @lukask_o (Instagram)

Najluxusnejší pobyt na toalete na Slovensku zažijete vo výške 2250 metrov nad morom.

Chata pod Rysmi ponúka niekoľko superlatívov. Je najvyššie položenou horskou chatou na Slovensku, nájdete tu najvyššie položenú značku autobusovej zastávky aj občerstvenie pred výstupom na najnavštevovanejší tatranský štít. Vo výške 2250 metrov nad morom však nájdete i o čosi viac, a to najvyššie položenú kadibúdku na Slovensku s takým výhľadom, aký si ani neviete predstaviť.

Ešte mesiac a pár dní môžete vystúpať k netradičnému zážitku. Pár metrov od samotnej chaty pod Rysmi nájdete milo pomaľovanú kadibúdku, ktorá je najvyššie položeným suchým WC v našej krajiny. To však nie je zďaleka najväčšie lákadlo na jej návštevu. Predná stena je totiž presklenná a tak pri vykonávaní najrôznejších hygienických potrieb ponúka prekrásny výhľad na Tatry.  Žiadne hracie a zábavné smart toalety moderného sveta vám takýto zážitok neponúknu.

Osud kadibudky rovnako ako osud značky autobusovej zastávky bol na chate pod Rysmi ešte pred niekoľkými rokmi nejasný. Po rekonštrukcii, ktorá bola ukončená v roku 2013, však turisti neostali sklamaní a tieto zaujímavé doplnky pri chate naďalej ostali. Už len samotný pohľad na kabidúdku v človeku vzbudí záujem navštíviť ju. Zdobia ju totiž veselé kresby nielen personálu chaty, ale i známych osobností. K umeleckej výzdobe sa pridal napríklad aj dokumentarista Pavol Barabáš, ktorý na najvyššie položené WC na Slovensku prispel kresbou kamzíka, ktorý však trošku pripomína žirafu.

Posted by Športový Klub Lemur on Montag, 25. September 2017

Napriek neraz krutým poveternostným podmienkam na toalete, ktorej drevené steny prepúšťajú studený tatranský vietor, sa počas turistickej sezóny na toaletu neraz čaká v radoch. Možno i preto bol personál Chaty pod Rysmi nútený pred chatu postaviť tabuľu s nápisom „Zákaz šťať a srať pri chate!“. Ak teda najbližšie pri výstupe na Rysy pocítite volanie prírody, neuponáhľajte sa a počkajte si, kým na vás príde rad. Návštevu panoramatickej kadibudky pri chate určite neoľutujete. Nezabudnite však, že chata je pre verejnosť otvorená len počas letnej turistickej sezóny, ktorá končí 31. októbra.

A post shared by Jan.T. (@jantovarys) on

Pozri aj: Dvojhodinové čakanie na rebríky či desiatky turistov na vrchole Rysov. 10 fotografií, ktoré vám ukážu realitu notoricky známych miest Slovenska

zivotpo.skslovakianguide.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy