Foto: Spokane Police Department

Rodina bude mať konečne pokoj na duši, polícia vyriešila vraždu starú 62 rokov.

Napriek dostupným technológiám polícia ani dnes nedokáže vyriešiť každý jeden prípad. Kedysi však neexistovali vymoženosti, ako napríklad analýza DNA. Práve vďaka tej sa teraz podarilo rozlúsknuť prípad starý 62 rokov. Konečne vedia, kto je zodpovedný za smrť 9-ročnej Candy Rogers.

Dievčatko bolo brutálne znásilnené a zaškrtené

Analýza DNA pomohla polícii vyriešiť prípad starý 62 rokov. V marci v roku 1959 náhle zmizla vo washingtonskej mestskej štvrti Spokane len 9-ročná Candy Rogers počas toho, ako predávala cukríky, píše portál LAD Bible. Pátracia akcia nebola jednoduchá. Traja piloti Fairchild Air Force Base zomreli deň po jej zmiznutí. Z helikoptéry totiž prehľadávali rieku Spokane, narazili však do vedenia vysokého napätia.

Telo dievčatka sa podarilo nájsť až o 2 týždne neskôr. Candy bola brutálne znásilnená a uškrtená, polícii sa však v tom čase nepodarilo zistiť, kto ohavný skutok vykonal. Až vďaka modernej analýze DNA sa podarilo odhaliť vraha, bol ním dezertér John Reigh Hoff. Polícia využila služby súkromného laboratória v Texase, ktoré sa špecializuje na analýzu vzoriek DNA, ktoré už nie sú práve v najlepšom stave.

Telo vraha museli exhumovať

Po tom, čo sa našlo telo, totiž polícia objavila na oblečení dievčatka stopy spermií. Až teraz sa však vďaka vzorke podarilo zistiť, že vrahom bol jeden z troch bratov. Mohol ním byť John Reigh, Andrew alebo Terryh Allen Hoff. Tento rok v septembri sa rozhodla vzorku DNA odovzdať polícii Johnova dcéra Cathie. Tá bola súčasťou dievčenskej skupiny, v ktorej bola aj Candy a považovala sa za „veľkú sestru“ dievčatka. Analýza potvrdila, že John Reigh bol takmer určite vrahom.

Foto: Spokane Police Department

Rodina Candy sa však už spravodlivosti nedočkala. John totiž v roku 1970 spáchal samovraždu. Polícia sa však rozhodla telo exhumovať vďaka čomu sa podarilo potvrdiť, že vzorka DNA naozaj patrila práve Johnovi. Aj keď sa John už pred súd nepostaví, policajný náčelník Craig Meidl sa vyjadril, že dúfa, že rodina Rogersovcov bude mať konečne pokoj na duši teraz, keď sa prípad podarilo uzavrieť.

„9-ročné dievčatko ani len netušilo, že také zlo na svete vôbec existuje. Je len málo zločinov, ktoré majú na rodinu taký dopad, ako vražda milovaného,“ vyjadril sa Meidl. Aj keď mnoho prípadov stále ostáva nevyriešených, polícia na ne nezabúda a dúfa, že čoskoro sa podarí uzavrieť aj ďalšie.

0
Uložiť článok
Komentovať