Foto: SITA/AP

Polícia našla v dome strelca z Prahy list.

Polícia našla v dome strelca z pražskej Univerzity Karlovej list, v ktorom sa priznal k dvojnásobnej vražde v Klánovickom lese na okraji Prahy. Ako potvrdil bez ďalších podrobností českému Deníku N hovorca pražskej polície Jan Daněk, list našli v páchateľovom bydlisku v obci Hostouň v okrese Kladno ešte minulý týždeň, informuje TASR.

„Obsah dokumentu nie je nateraz možné zverejniť, a to kvôli prebiehajúcemu vyšetrovaniu celej udalosti,“ povedal policajný hovorca. Vysvetlil, že polícia musí v tejto súvislosti vypočuť niekoľkých svedkov a tí sa nemôžu dozvedieť detaily z médií.

Balistická expertíza už minulý týždeň preukázala zhodu medzi zbraňou nájdenou v dome útočníka a zbraňou použitou pri vražde muža a dieťaťa v Klánovickom lese 15. decembra. Šesť dní po tejto dvojnásobnej vražde páchateľ zaútočil na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe, na ktorej študoval, a zastrelil tam 14 ľudí a napokon aj seba. Ďalších 25 ľudí utrpelo zranenia. Útočník ešte predtým doma zabil svojho otca.

Vrah mal podľa polície zbrojný preukaz a povolenie na držanie ôsmich zbraní. Dve z nich boli dlhé a obe použil pri útoku na univerzite.

Uložiť článok

Najnovšie články