Ilustračná fotografia, Foto: SITA

Na Slovensku registrujeme 2 615 pozitívnych prípadov na nový koronavírus.

Na Slovensku v pondelok (10.8.) pribudlo 16 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo tak evidujeme 2 615 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Včera sa vykonalo 1 454 testov. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webe covid-19.nczisk.sk.

Vyliečilo sa ďalších 8 pacientov. Spolu laboratóriá už na ochorenie otestovali skoro 281-tisíc vzoriek. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na nový koronavírus je 31.

Počet prípadov nákazy koronavírusom vo svete prekonal 20 miliónov

Celosvetový počet prípadov nákazy koronavírusom prekročil v pondelok hranicu 20 miliónov. Vyplýva to z výpočtov agentúry Reuters, ktorá sa odvoláva na oficiálne správy jednotlivých štátov. Zdravotné komplikácie spojené s koronavírusom si dosiaľ celkovo vyžiadali viac ako 728 000 obetí.

Podľa agentúry Reuters sa šírenie nákazy zrýchľuje. Od januára, keď bol zaznamenaný prvý prípad nákazy v čínskom meste Wu-chan, sa nakazilo desať miliónov ľudí za takmer šesť mesiacov. Potom však stačilo len 43 dní, aby sa toto číslo zdvojnásobilo.

Foto: SITA

Najrýchlejšie sa v súčasnosti vírus šíri v Latinskej Amerike. Tamojšie prípady nákazy tvoria 28 percent celosvetových prípadov a úmrtia predstavujú viac ako 30 percent všetkých obetí.
V prvej trojici najviac zasiahnutých krajín sa nachádzajú USA s piatimi miliónmi prípadov nákazy koronavírusom, Brazília s troma miliónmi a India s dvoma miliónmi. Spolu tak tvoria viac ako polovicu všetkých prípadov na svete.

Podľa odborníkov však čísla môžu byť ešte vyššie, najmä v krajinách s obmedzenými kapacitami na testovanie.

Pre rozdielnu závažnosť situácie v krajinách neexistuje jednotná stratégia pre boj s koronavírusom. Viacerí zdravotníci odhadujú, že ňou môže byť už len vakcína, píše Reuters. V súčasnosti prebieha testovanie viac ako 150 kandidátov na vakcínu proti koronavírusu – 25 z nich je už testovaných na ľuďoch, informovala Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )