Foto: Profimedia

Na obrazovkách bola stále vysmiata, no v súkromí pritom zvádzala svoje vlastné boje.

„Smradľavá, smradľavá, smradľavá mačka“ — tak schválne, priznajte, komu z vás sa v hlave práve vynorila melódia tejto pesničky? Ide o nezabudnuteľný hit Phoebe Buffay, alebo ak chcete „Buffatovej“ zo sitkomu Priatelia, ktorú stvárnila herečka Lisa Kudrow. No kým na obrazovkách neustále rozdávala dobrú náladu, realita vyzerala inak a herečka si prešla svojimi problémami, o ktorých diváci ani len netušili. 

Článok pokračuje pod videom ↓

V článku sa dozviete aj:

  • ako sa chcela stať lekárkou;
  • prečo sa trápila kvôli Rachel a Monice;
  • ako sa rozhodla chudnúť;
  • že bola stále chorá, aj keď jej vzhľad všetci chválili;
  • koľko zarobila vďaka Priateľom.

Nemala to jednoduché a my sme o tom ani len netušili

Napriek tomu, že herečka Lisa Kudrow má na svojom konte obrovské množstvo hereckých úloh, či už vo filmoch alebo v seriáloch, množstvo tunajších divákov si ju okamžite spojí najmä s Priateľmi. Asi je to zapríčinené aj tým, že sitkom je u nás už dlhé roky na obrazovkách a neprestajne baví ľudí.

Stvárnila tu mimoriadne svojskú Phoebe, ktorá ale patrí medzi najobľúbenejšie postavy z celého sitkomu. Napriek svojmu ťažkému životnému osudu, ktorým si táto postava prešla, dokáže rozveseľovať svoje okolie aj ľudí pred obrazovkami napríklad hrou na gitaru. Pre Lisu Kudrow však nakrúcanie sitkomu nebolo také ružové a bezstarostné, ako by ste si možno mysleli. V roku 2022 podľa magazínu People, s odvolaním sa na podcast Popcrushed, prehovorila o osobných problémoch, s ktorými bojovala.

Foto: MovieStillsDB

Trápila sa kvôli Rachel a Monice

Kudrow sa narodila 30. júla 1963 a nech to znie akokoľvek neuveriteľne, má 60 rokov. Pôvodne mala našliapnuté stať sa lekárkou, podobne ako jej otec. Na vysokej škole študovala biológiu, no keď okúsila herectvo, všetko sa zmenilo.

Prvá séria Priateľov uzrela svetlo sveta v roku 1994, kedy mala herečka 31 rokov. Bola jeho nezameniteľnou súčasťou celých desať sérií, až do roku 2003. Ak si pamätáte, ako ste prvýkrát v tomto čase videli koniec sitkomu, tak áno, odvtedy prešlo už 21 rokov.

Kudrow sa stala členkou ústredného hereckého zoskupenia spoločne s kolegyňami Jennifer Aniston (Rachel) a Courteney Cox (Monica). A práve kvôli nim sa seriálová Phoebe začala viac zamýšľať nad svojou postavou a uvedomila si, že vyzerá inak, než si dovtedy myslela. „Až v Priateľoch som prišla na to, že nevyzerám, ako som si myslela, že vyzerám,“ priznala po dlhých rokoch.

Foto: Profimedia

Začala s chudnutím

Tento článok je dostupný členom Interez PREMIUM

Uložiť článok

Najnovšie články