Zdroj: Pixabay

Syna videl naposledy, keď mal dva roky.

Muž v Číne po 24-ročnom pátraní našiel svojho uneseného syna. Ako uviedol spravodajský portál BBC, počas pátrania prešiel na motorke po celej krajine viac ako 500-tisíc kilometrov.

Kuo Kang-tchang sa opäť stretne so synom, ktorého obchodníci s ľuďmi uniesli ako dvojročného spred domu v provincii Šan-tung. Podľa čínskych úradov sa polícii podarilo identifikovať nezvestného pomocou testov DNA.

Čínsky denník Global Times napísal, že medzičasom vypátrali a zatkli dvoch podozrivých z únosu.

Mal žiť v susednej provincii

Zatiaľ nie sú známe žiadne podrobnosti, no podľa čínskych médií unesený syn žil v susednej provincii Che-nan. S otcom by sa mal po dlhých rokoch konečne stretnúť počas najbližšieho víkendu. „Teraz, keď sa dieťa našlo, môže byť už všetko šťastné,“ povedal 51-ročný Kuo Kang-tchang.

Po únose syna v roku 1997 precestoval viac ako 20 čínskych provincií. Niesol pritom transparenty s podobizňou malého chlapca. Na túto misiu podľa vlastných slov minul celoživotné úspory, mnohokrát spal pod mostami a prosil o peniaze, keď mu došla hotovosť.

Počas hľadania sa stal prominentným členom organizácií pomáhajúcich pri hľadaní nezvestných detí, pričom pomohol najmenej siedmim rodinám nájsť svojich stratených potomkov.

V Číne predstavujú únosy a obchodovanie s deťmi veľký problém už celé desaťročia. V roku 2015 bol zverejnený odhad, podľa ktorého v najľudnatejšej krajine sveta každý rok unesú približne 20-tisíc detí. Mnohé predávajú na adopciu nielen v rámci Číny, ale aj do zahraničia.

0
Uložiť článok
Komentovať