Foto: MovieStillsDB

Streamovagí gigant dávkuje milovníkom skutočného zločinu stále ďalšie a ďalšie novinky.

Diváci Netflixu si v uplynulých týždňoch obľúbili film s názvom Dobrá sestra (The Good Nurse) s Jessicou Chastain a Eddiem Redmayneom v hlavných úlohách. Vychádza zo skutočného príbehu diabolského ošetrovateľa, ktorý mal zabil až 400 ľudí. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Po kontroverznom sériovom vrahovi Jeffreym Dahmerovi fanúšikovia true crime presedlali na film, ktorý sa odohráva v nemocničnom prostredí. Snímka Dobrá sestra sa medzi slovenskými divákmi už dlhší čas drží v rebríčku Top 10 sledovanosti, aktuálne sa nachádza na 5. mieste, ukazujú dáta FlixPatrolu.

Záber zo snímky Dobrá sestra Foto: MovieStillsDB

Mal zabiť až 400 ľudí

Ústrednou postavou tohto kriminálneho prípadu bol vražedný ošetrovateľ Charlie Cullen, ktorý na jednej strane pôsobil ako dokonalý muž, na druhej ale bol zapletený do smrti stoviek svojich pacientov.

Cullen sa priznal, že pripravil o život 40 ľudí, uvádza LAD Bible. Odhaduje sa však, že tento počet mal byť niekoľkonásobne vyšší. Niektoré zdroje uvádzajú, že sa zaslúžil o smrť 300 či dokonca 400 ľudí, píše web My Central Jersey. A tieto čísla by z neho mohli spraviť najplodnejšieho sériového vraha v americkej histórii.

Diváci zostali príbehom zaskočení

Diváci sa na Twitteri podelili so svojimi reakciami k snímke Dobrá sestra. Nešetrili chválou na herecké výkony ústredných hercov či pútavý príbeh. Niektorí vyjadrili pochybnosti o americkom zdravotníckom systéme, v ktorom sa toto mohlo skutočne odohrať.

„Stále som v šoku z toho, že Dobrá sestra bola inšpirovaná skutočnými udalosťami,“ napísala jedna z diváčok. Ďalší zostávajú prekvapení z obrovského množstva obetí, ktoré po sebe mohol Cullen zanechať.

Po filme aj dokument

V skutočnosti Cullen pripravoval svoje obete o život podávaním vysokých dávok liekov, ktoré boli pre ne napokon smrteľné. A trvalo dlhé roky, kým na to niekto vôbec prišiel.

Netflix nadviaže na tento šokujúci príbeh už v piatok novým dokumentom s názvom Capturing the Killer Nurse, ktorý odhalí, ako sa podarilo odhaliť, že Cullen vraždí svojich pacientov.

Najnovšie články