Festival Woodstock. Foto: TASR/AP

Spomienkový hudobný festival Woodstock 50 zrušili.

Trojdňový hudobný festival s názvom Woodstock 50, ktorý mal byť oslavou 50. výročia pôvodného podujatia, organizátori štyri týždne pred jeho konaním zrušili. Informoval o tom v pondelok spravodajský portál stanice BBC, citujúc z vyhlásenia hlavného investora tohto podujatia.

Amplifi Live, súčasť medzinárodnej mediálnej spoločnosti Dentsu Aegis Network, vo vyhlásení oznámil, že nevie zaručiť „zdravie a bezpečnosť umelcov, partnerov a návštevníkov„. Na rezervovanie vystupujúcich hudobníkov sa použilo už 30 miliónov dolárov a očakávala sa účasť približne 100.000 návštevníkov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Woodstock (@woodstock),

Organizátori festivalu zrušenie podujatia „vehementne popierajú“. Spoločnosť Dentsu Aegis Network však uviedla, že klauzula v zmluve s organizátormi jej dáva možnosť festival zrušiť. Spoločnosť so sídlom v Londýne ďalej vyhlásila, že k danému rozhodnutiu dospela po dôkladnom zvážení situácie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Woodstock (@woodstock),

 

Prvé náznaky problémov sa objavili 22. apríla, keď sa do predaja nedostali vstupenky, ako bolo avizované. Festival sa mal konať 16.-18. augusta na pretekárskom okruhu pri obci Watkins Glen v americkom štáte New York. Účinkovať mali desiatky interpretov; medzi inými David Crosby, Robert Plant, Carlos Santana alebo The Killers.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Woodstock (@woodstock),

Štát New York v roku 1969 hostil aj originálny Woodstock, ale pri meste Bethel. Podujatie vošlo do dejín ako symbol hnutia hippies a získalo prezývku „tri dni mieru a hudby“. Festival navštívilo 400.000 ľudí. Vystúpili Joan Baezová, Grateful Dead, Janis Joplinová, Joe Cocker, The Who, Jimi Hendrix a ďalší.

Najnovšie články