Foto: Festival Woodstock 1969 (Archív TASR/AP )

Hudobný festival Woodstock 50 možno bude - na novom mieste.

Menší hudobný festival s názvom Woodstock 50, ktorý má byť oslavou 50. výročia pôvodného podujatia, sa zrejme bude konať, a to na ploche dostihovej dráhy s kasínom v meste Vernon v severovýchodnej časti amerického štátu New York. V pondelok o tom informovala tlačová agentúra AP.

Kontrolór mesta Vernon Randy Watson pre denník Poughkeepsie Journal povedal, že organizátori festivalu Woodstock 50 požiadali o povolenie usporiadať koncert 16.-18. augusta v areáli Vernon Downs, 56 kilometrov východne od mesta Syracuse, kde sa nachádza dráha pre klusácke dostihy, hotel aj kasíno.

Watson doplnil, že navrhovaná kapacita je 45.000 – 50.000 ľudí, čo je oveľa menej než plánovaných 150.000 na pôvodnom, avšak zrušenom mieste, ktorým bol pretekársky okruh pri obci Watkins Glen tiež v štáte New York. Účinkovať tam mali desiatky interpretov; medzi inými David Crosby, Robert Plant, Carlos Santana alebo The Killers. Trojdňový hudobný festival s názvom Woodstock 50 organizátori koncom apríla, teda štyri týždne pred jeho konaním, zrušili. Objavili sa totiž viaceré problémy, napríklad do predaja sa nedostali vstupenky, ako bolo avizované.

View this post on Instagram

A bird’s eye view of #Woodstock!

A post shared by Woodstock (@woodstock) on

Promotéri hudobného festivalu Woodstock sa v pondelok zatiaľ k najnovším informáciám nevyjadrili. Majiteľ areálu Vernon Downs, Jeffrey Gural, v pondelkovom e-maile napísal, že sú už blízko podpísania tzv. vyhlásenia o zámere a môžu hostiť až do 65.000 ľudí, ale bez stanovania. Festival musel prekonať sériu prekážok, vrátane tej, keď komplex Watkins Glen odstúpil z akcie.

Štát New York v roku 1969 hostil aj originálny Woodstock, ale pri meste Bethel. Podujatie vošlo do dejín ako symbol hnutia hippies a získalo prezývku „tri dni mieru a hudby“. Festival navštívilo 400.000 ľudí. Vystúpili Joan Baezová, Grateful Dead, Janis Joplinová, Joe Cocker, The Who, Jimi Hendrix a ďalší.

Najnovšie články