Foto: MovieStillsDB

Horor, ktorý nezvládajú dopozerať do konca ani ľudia so silnými žalúdkami.

Raz za čas sa objaví film, ktorý poriadne šokuje divákov až natoľko, že internet zaplavujú správy o tom, ako taká hrôza ani nikdy nemala vzniknúť, alebo prečo ho nie je možné dopozerať do konca. Aktuálne tento opis dokonale sedí na hororovú novinku s názvom Men, ktorá pobúrila svojich divákov, píše LADbible

Film Men pochádza z dielne britského režiséra Alexa Garlanda. Stojí za snímkami ako Umelá inteligencia (Ex Machina) alebo Annihilation, ktoré patria do sci-fi žánru a získali si svojich skalných divákov. Teraz sa presunul k hororového žánru a verejnosť poriadne zaskočil.

Snímka ukazuje hlavnú hrdinku Harper prichádzajúcu po tragickej samovražde svojho manžela na vidiek, kde chce stráviť niekoľko týždňov v kaštieli a prísť na iné myšlienky. Namiesto toho sa ocitne v najväčšej nočnej more, akú by si možno nevedela predstaviť ani v najhoršom sne. Ako sa ukazuje, s manželom sa chcela rozviesť už predtým, kvôli čomu sa jej on vyhrážal samovraždou, ktorú napokon aj spáchal. Harper stretáva množstvo mužov a práve tento motív prechádza celým filmom. Viac už ale nebudeme prezrádzať.

Foto: MovieStillsDB

Divákom je na vracanie a odchádzajú z kina pred koncom filmu

Ľudia na Twitteri húfne postujú svoje dojmy alebo zážitky z kina. „Práve som dopozerala film Men. Nikdy predtým sa mi nechcelo vracať pri pozeraní filmu,“ napísala jedna z diváčok. Ďalší sa zdôveril, že videl množstvo znepokojujúcich a desivých hororov, ale snímka Men ho tak znepokojovala, že ju nedokázal dopozerať do konca a musel z kina odísť. Hashtagom označil aj spoločnosť A24, ktorá stojí za jej vznikom. Napísal, že by mali byť jej členovia zatknutí za psychickú ujmu, ktoré mu ich filmy spôsobujú.

A24 stojí za vznikom množstva kvalitných filmov, ktoré ale nemožno považovať za oddychovky pre masové publikum, ale sú skôr lahôdkou pre špecifické publikum. Spomeňme napríklad Slnovrat, Maják, Čarodejnica a veľa ďalších.

Scéna, ktorú nedokážu dopozerať do konca

Čo sa týka snímky Men, obsahuje množstvo prekvapivých momentov. No spomína sa predovšetkým jedna scéna, ktorá prinútila divákov opúšťať kiná ešte pred jej koncom. Jeden z nich upozornil na to, že nikdy predtým nevidel toľko ľudí odchádzať z jedného filmu, ďalší napísal, že nedokáže ani opísať svoje pocity, ktoré ho sužovali počas sledovania záverečnej scény. Práve tá sa považuje za vrchol, ktorý viacero divákov nedokázalo predýchať.

Rozdelil divákov do dvoch táborov

Na druhej strane, nechýbajú ani diváci, ktorí si ku snímke nepochybne nájdu svoju cestu a popri spomínanej scéne budú premýšľať aj nad odkazmi, ktoré prináša. Svedčia o tom aj prvé hodnotenia slovenských a českých divákov na databáze ČSFD, kde filmu neváhajú dávať plných 5 hviezdičiek. Celkovo je ohodnotená zatiaľ na 74 %. Ako sa bude hodnotenie snímky vyvíjať, sa ukáže, keď sa dostane aj na Slovensko a pozrie si ju viac divákov. Na IMDb jej aktuálne svieti hodnotenie 6,3/10.

Pozitívne komentáre ale nechýbajú ani na YouTube priamo pod trailerom k filmu. Diváci chvália spoločnosť A24 za to, že dáva priestor filmárom k tvorivej slobode. Spomínajú aj kvality atmosféry tohto filmu, kamery či samotného pútavého rozprávania.

Men teda jednoznačne nie je filmom pre každého. Preto ak vás láka, urobte si vlastný názor. Premiéru mal zatiaľ 20. mája v USA a 1. júna vo Veľkej Británii. Premietal sa aj na filmovom festivale v Cannes.

0
Uložiť článok
Komentovať