Druhá svetová vojna priniesla veľké množstvo rôznych, neraz aj záhadných príbehov. Jedným z nich je aj britská ponorka HMS Trooper, ktorá bola v októbri 1943 na prieskumnej misii, no nečakane zmizla. Odvtedy sa po nej márne pátralo, až doteraz.
Ponorka so 64 vojakmi na palube sa v roku 1943 vydala na misiu medzi grécke ostrovy Donousa a Ikaria. Išla tam preskúmať potenciálne vylodenie Nemcov na ostrove Leros, no svoju misiu nedokončila, píše Daily Mail. Ponorka zrazu zmizla a potopila sa na dno, kde ležala nedotknutá dlhých 81 rokov.
Našli tri časti
Odvtedy bolo rozbehnutých viacero neúspešných pátracích akcií po 83-metrovom kolose. Záhadu vyriešila až súkromná spoločnosť Planet Blue. Tá počas svojho prieskumu našla ponorku v hĺbke približne 252 metrov v Stredozemnom mori. Ponorka bola zlomená na tri časti, čo podľa majiteľa spoločnosti Costasa Thoktaridisa svedčí o tom, že jej na dno niekto pomohol – pravdepodobne ju poškodil výbuch.
Objavenie plavidla teraz môžbyť prinesie pokoj pozostalým, ktorí doteraz nevedeli, čo sa s ich príbuznými stalo a či náhodou nie sú nažive.
Finančný poradca Kravár o hypotéke na bývanie: V troch prípadoch môže byť ťarchou. Je reálna aj s príjmom 700 eur
Bývalý detektív Vachálek o vražde Remiáša: Ľudia sa už pravdu nedozvedia, pre politikov je to pohodlnejšie
Z muža vybral zaživa vnútornosti, plynovanie vychudnutých žien ho vydesilo. Lekár dostal od prezidenta milosť
Slováci chcú Sephoru aj svetoznámy diskont. Viacerým reťazcom sa u susedov darí, my ich zatiaľ nemáme
Mirka odišla z práce a presťahovala sa na Lombok: Jedlo v reštaurácii ma stojí 1 euro, riešim menej zbytočností
Naša redaktorka spala v izbe s cudzími ľuďmi za 15,60 eura na noc. Ako budú 1. a 8. mája otvorené obchody?













Nahlásiť chybu v článku