Foto: Profimedia

Zatiaľ nie je jasné, aký trest mužovi hrozí.

Muž sa snažil prepašovať viac ako 100 živých hadov – v nohaviciach. Pri tomto pokuse ho pristihli čínske úrady. Podľa čínskej colnej správy ho zadržali na hranici pri meste Šen-čeb na juhu krajiny, píše RTVS.

Zadržali 104 plazov, medzi ktorými sa nachádzali napríklad korálovky sedlaté alebo užovky červené. Tieto pritom patria medzi druhy, ktoré nemajú svoj pôvod v krajine.

„Pri bližšej obhliadke colníci zistili, že vrecká nohavíc, ktoré mal dotyčný na sebe, boli prelepené lepiacou páskou a skrývalo sa v nich šesť plátenných vriec. Keď ich pracovníci otvorili, objavili vo vnútri živé hady všetkých druhov, veľkostí i farieb,“ napísala colná správa.

Ako upozorňuje The Guardian, Čína je jedným z najväčších svetových centier obchodovania so zvieratami. V posledných rokoch však proti tomuto konaniu úrady razantne konajú. Zákony o biologickej bezpečnosti a kontrole chorôb v krajine zakazujú ľuďom privážať nepôvodné druhy bez povolenia.

Čína je jedným z najväčších svetových centier obchodovania so zvieratami, no úrady v posledných rokoch zasiahli proti nezákonnému obchodu. „Tí, ktorí porušia pravidlá, budú zodpovední v súlade so zákonom,“ uviedli colné úrady bez toho, aby spresnili mužov trest.

Uložiť článok

Najnovšie články