Foto: MovieStillsDB

Nová éra v Matrixe si žiada nové kreatívne spôsoby jeho výroby.

Nakrúcanie štvrtého Matrixu pokračuje podľa plánov a ako potvrdili viacerí herci, ktorí sa v novom pokračovaní kultovej sci-fi série objavia, skutočne sa máme na čo tešiť. Bude to totiž niečo, čo sme ešte v kinematografii nevideli. Jedna z hviezd dokonca potvrdila, že režisérka Lana Wachowski používa pri tvorbe snímky inovatívne postupy, ktoré opäť zmenia filmový priemysel.

Už prvý diel trilógie Matrix bol podľa mnohých odborníkov i filmových tvorcov prelomový. Mohli za to najmä nové technologické prístupy, ktoré dvojica (vtedy) režisérov pri filmovačke využila. A história sa zopakuje opäť, píše web Screenrant.

Záber z filmu Matrix Reloaded. Foto: MovieStillsDB

Matrix 4 zmení filmový priemysel

Ako v nedávnom rozhovore pre web ComicBook prezradila jedna z nových hereckých tvárí Matrixu, herečka Jessica Henwick (vidieť sme ju mohli napríklad v Game of Thrones či Star Wars), Matrix 4 vzniká nezvyčajne, pričom režisérka Lana Wachowski sa opäť nebojí experimentovať. Využíva prístupy, ktoré doposiaľ v kinematografii nikto nevyužil a ktoré rovnako ako prvý diel kultovej sci-fi série, zmenia celý filmový priemysel.

Henwick svojím tvrdením odkazuje na prvý diel, ktorý mal dopad na veľkorozpočtové snímky. Ako prezradila, tak Lana po technickej stránke pokračuje vo svojom vlastnom štýle tvorby, ktorý si osvojila pri výrobe prvého Matrixu, no využíva aj tie nové.

Jessicu Henwick sme mohli vidieť aj v kultovom seriáli Game of Thrones. Teraz zahviezdi v Matrixe 4. Foto: MovieStillsDB

„Používa kamerovú výbavu, akú som nikdy predtým nevidela,“ prezradila Henwick, pričom verí, že práve toto by mohlo zmeniť pohľad na to, ako budú v budúcnosti filmy vznikať. Viac však o tvorbe prezradiť nemohla.

Jej slová potvrdzujú ďalší

Produkcia Matrixu 4 zatiaľ pokračuje aj naďalej, nič konkrétne však o jeho deji nie je známe. Dávnejšie však ďalšia nová tvár v obsadení, herec Neil Patrick Harris (známy zo sitkomu How I Met Your Mother), prezradil, že Wachowski plánuje predstaviť niečo celkom iné, než v predchádzajúcich troch filmoch. Odkazoval pritom na prepracovanejší vizuálny štýl Matrixu 4 a inovatívne spôsoby jeho výroby. Tieto nástrely však fanúšikom sci-fi trilógie veľa nepovedia a zrejme si tak budeme musieť počkať aspoň na prvý trailer.

V Matrixe 4 uvidíme aj Neila Patricka Harrisa. Foto: MovieStillsDB

Premiéra snímky je naplánovaná po rôznych machináciách a odkladoch na budúci rok v decembri. Ako web Screenrant poznamenal, nie je vylúčené, že v prípade úspechu, sa dočkáme aj ďalších dvoch pokračovaní Matrixu. Štvorka by tak mohla byť začiatkom novej trilógie.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )