Foto: MovieStillsDB

Nakrúcanie štvrtého Matrixu vyvrcholilo škandálom.

Filmári po mesiacoch nakrúcania dokončili práce na očakávanom filme Matrix 4. A aj keď produkčný tím teraz čakajú mesiace neľahkých postprodukčných prác, hotová nakrúcačka je podľa mnohých príležitosťou na veľkolepú oslavu aj v ťažkých covidových časoch. Preto sa celý tím, vrátane hercov, rozhodol usporiadať v nemeckom Postdame veľkú párty, ktorá ale bola úradmi zakázaná. Americkí producenti sa preto svojsky vynašli.

Koniec filmovačky štvrtého Matrixu sa udial práve v čase, keď nemecká kancelárka Angela Merkelová v krajine sprísnila protiepidemiologické opatrenia a nariadila zatvorenie všetkých barov a reštaurácií a zakázala akékoľvek hromadné podujatia.

Foto: MovieStillsDB

Párty pod zámienkou nakrúcania

Tvorcovia sa však vynašli a nemeckým úradom povedali, že potrebujú nakrútiť veľkú oslavnú scénu, ktorej sa malo zúčastniť viac ako 200 ľudí. Takto im bolo umožnené, aby sa súkromná oslava plná jedla a hostí konala. Informoval o tom web The Guardian, ktorý sa odvoláva na nemecký denník Bild.

Ako jeden z účastníkov nemeckému bulváru prezradil, veľkú párty pri príležitosti dokončenia nakrúcania štvrtého Matrixu hostili Lana a Lilly Wachowski a išlo o mimoriadne bujarú oslavu. Párty vraj mala aj krycie meno „Icecream Teamevent“.

Oklamali úrady?

Samozrejme, aj napriek tomu, že tvorcovia nemecké úrady údajne oklamali a v skutočnosti sa na ich párty žiadne oficiálne nakrúcanie neuskutočnilo, boli mimoriadne opatrní. Všetci účastníci sa najskôr museli podrobiť PCR testovaniu a podmienkou účasti bolo aj nosenie rúšok.

Foto: MovieStillsDB

Hostia na párty mali k dispozícii súkromného DJ-a, pyrotechnickú šou a chutné jedlo a pitie. Zdroj blízky denníku Bild však uviedol, že celá párty bola len kamuflážou a nič sa tam nenakrúcalo. To, samozrejme vyvrátila hovorkyňa štúdia Babelsberg Bianca Markarewicz, v ktorom nakrúcanie prebiehalo. Podľa nej filmári skutočne nakrúcali „oslavnú scénu“ a nešlo o žiadny nelegálny žúr. Dodržané boli všetky hygienické nariadenia, aj keď nosenie rúšok tvorcom poriadne skomplikovalo celú produkciu. Filmári si podľa vyjadrení štúdia nechali nakrúcanie predmetnej scény na koniec preto, lebo verili, že sa uvoľnia opatrenia. Napokon sa tak však nestalo.

Či je to naozaj pravda a tvorcovia skutočne nakrúcali, sa však dozvieme až z hotového filmu. Ten sa ale nedostane do kín skôr ako v roku 2021, keďže teraz celý tvorcovský tím čakajú náročné a megalomanské postprodukčné práce.

2
Uložiť článok
Komentovať