Foto: archív TASR

Igor Matovič zdieľal status, v ktorom Sulíka obvinil z následkov neskoro dodaných testov.

Nemocnice pozastavili plánované operácie, najhoršia situácia je v Nitre. Dnes má na Slovensko doraziť 2,6 milióna antigénových testov na ochorenie COVID-19. Premiérovi sa však súčasná situácia nepáči.

Vo svojom dnešnom statuse Igor Matovič najskôr zdôraznil, že chcel katastrofe a vysokým počtom nových nakazených zabrániť a to plošným testovaním, ktoré sa podľa neho malo konať v decembri. Schválil ho aj Ústredný krízový štáb, no nebol dostatočný počet testov na to, aby sa zrealizovalo.

Foto: TASR – Martin Baumann

Ako to bolo s plošným testovaním?

Z prieskumu Ako sa máte, Slovensko? v polovici decembra vyplynulo, že Slováci plošné testovanie nechcú a viac sa prikláňajú k lockdownu. Ten skutočný však nastal až od 1. januára. K celoplošnému testovaniu sa vyjadrilo aj konzílium odborníkov, ktoré dalo jasne najavo, že ho neodporúča. V stanovisku odborníkov sa písalo, že najzávažnejší dôvod, prečo celoplošné testovanie neodporúčajú je, že to uberie energiu už tak dosť vyčerpaným zdravotníkom.

Premiér Igor Matovič opäť skritizoval Richarda Sulíka, že jeho vinou testovanie neprebehlo. Rovnako je podľa premiéra dôsledkom neskorého nákupu testov aj zlá situácia v nemocniciach a tisícky mŕtvych.

NIE JE DUBAJ AKO DUBAJ

Toto je už vrchol. Ústredný krízový štáb (ÚKŠ) ešte v polovičke novembra rozhodol, že v decembri…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Štvrtok 7. januára 2021

Na záver svojho statusu premiér dodal, že Richard Sulík sa opäť nezúčastnil na rokovaní vlády a naznačil, že “oddychuje” v Dubaji. Podľa Asociácie nemocníc Slovenska je načase, aby vláda prestala vytvárať či hľadať vinníkov vzniknutej situácie, ale podnikla kroky, ktoré celému sektoru pomôžu zvládnuť kritickú situáciu.

Na status reagoval aj Sulík

Richard Sulík zverejnil fotografiu so statusom. Informoval, že antigénové testy sú už na Slovensku a on sa hlási z Bratislavy. Priznal, že bol s rodinou v zahraničí, ale podľa neho nie je prítomnosť ministra hospodárstva na Slovensku nutnosťou.

HLÁSIM SA Z BRATISLAVY 🙂
Začnem tým, že fyzická prítomnosť ministra hospodárstva na epidemiologickej situácii krajiny…

Uverejnil používateľ Richard Sulik Štvrtok 7. januára 2021

 

“Počas sviatkov ma plnohodnotne zastúpil môj mimoriadne schopný tím pod vedením Jána Oravca, ktorí by to robili rovnako či by som bol doma, alebo na Severnom póle. O tom je tímová práca.”

0
Uložiť článok
Komentovať