Foto: Profimedia

Prípad unesenej Maddie McCann nebol do dnešného dňa vyriešený, investigatívny novinár ale verí, že vie, čo sa v osudnú noc stalo.

Zmiznutie malej Maddie McCann a následné vyšetrovanie otriaslo celým svetom. Hlavným podozrivým v prípade jej únosu je nemecký pedofil Christian Brueckner. Investigatívny novinár sa ale v rozhovore vyjadril, že podľa neho Brueckner dievčatko nevzal priamo z jej izby, Maddie z nej mala odísť sama, šla hľadať svojich rodičov.

Prípad sa stále nepodarilo uzavrieť

Už roky sa polícia snaží prísť na to, čo presne sa v osudný deň v roku 2007 stalo s Maddie McCann. Ako píše LAD bible, dievčatko náhle zmizlo z portugalského dovolenkového rezortu Praia da Luz. Odvtedy sa objavilo množstvo stôp, ktoré polícia prešetrovala. Napriek tomu sa ale Maddie nikdy nájsť nepodarilo a nevie sa ani to, kto je za jej zmiznutie zodpovedný, aj keď hlavným podozrivým je pedofil Christian Brueckner.

Foto: Profimedia

Investigatívny novinár Mark Williams-Thomas, ktorému sa už jedného zločinca podarilo odhaliť, si ale myslí, že vie, čo sa stalo. V rozhovore pre podcast Extraordinary Lives prezradil, že si prešiel všetky dôkazy a prečítal si všetky policajné spisy, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii. Hovoril dokonca aj s kľúčovými svedkami a s rodinou malej Maddie.

Z izby odišla podľa investigatívneho novinára sama

Došiel k záveru, že v noc, keď Maddie zmizla, sa dievčatko zobudilo a išlo hľadať mamku a ocka. Predtým jej rodičia povedali, že ak by sa náhodou zobudila, budú v neďalekom v tapas bare. Novinár hovorí, že počas predchádzajúcich nocí sa jej brat so sestrou zobudili niekoľkokrát. Apartmán, v ktorom deti spali, nebol zabezpečený. Bolo horúco a balkónové dvere boli otvorené.

Foto: Profimedia

Williams-Thomas si preto myslí, že Maddie sa zobudila a šla hľadať rodičov. Aby sa k nim ale dostala, musela by najprv prejsť cez hlavnú cestu. Zmiznutie Maddie porovnal s ďalšími prípadmi, napríklad so zmiznutím Genette Tate z roku 1978 a Sarah Payne, ktorá bola napokon zavraždená v roku 2000. Novinár vysvetľuje, že pravdepodobne šlo o pôvodne neplánovaný únos.

Únoscovia sú podľa neho často oportunisti. To znamená, že si vyberú obeť náhodne, keď sa práve naskytne vhodná príležitosť a zvyčajne ju nepoznajú. Novinár preto dospel k záveru, že Maddie z izby odišla sama, keď ale vyšla na ulicu, zaútočil na ňu predátor, ktorý zbadal osamelé dieťa a využil príležitosť.

Najnovšie články