Foto: Scren seriál Red Rose - BBC Three

Podľa hodnotení ide ale o mimoriadne kvalitný počin.

Do akej miery dokážu smartfóny ovplyvňovať naše životy? Na túto otázku prináša odpoveď desivá novinka z dielne BBC, ktorá nestraší iba svojich hlavných hrdinov, ale aj divákov. Tí sa na jednej strane nedokážu odtrhnúť od obrazoviek, no na druhej po sledovaní tohto seriálu nemôžu spať, píše LAD Bible

Článok pokračuje pod videom ↓

V seriáli Red Rose terorizuje mladých študentov rovnomenná aplikácia, ktorá im má splniť aj tie najtajnejšie sny. Za to ale musia vykonať jej požiadavky. Ak odmietnu, čaká ich trest.

Seriál je zasadený do prostredia malého mestečka a prirovnáva sa ku Black Mirror či Stranger Things. Hlavnými hrdinami je tínedžerská skupina, ktorá čelí neznámej hrozbe.

Foto: Scren seriál Red Rose – BBC Three

Výborné hodnotenia a desivá atmosféra

Medzi diváckymi recenziami nechýba množstvo chvál, o čom svedčí aj hodnotenie 7,6/10, ktoré seriálu aktuálne na IMDb svieti.

Diváci vyzdvihujú herecké obsadenie, použitie hudby, ktorá dotvára hororovú atmosféru aj napätie, ktoré ich pripútalo k obrazovkám a nepustilo, kým seriál nedopozerali do konca, no zostali v šoku.

Foto: Scren seriál Red Rose – BBC Three

Nebude sa jej dobre spať

Uvedomili si, že to, čo práve videli, bolo vlastne mimoriadne desivé. Jeden napísal, že seriál Red Rose je príliš desivý, no napriek tomu nedokáže od neho odtrhnúť oči. Ďalšia diváčka uviedla, že po dopozeraní sa jej nebude dobre spať.

Ako vyzdvihuje The Guardian, seriál okrem iného ukazuje a otvára niekoľko podstatných tém, ako chudobu, nekompletné rodiny či výchovu a dospievanie, avšak v mimoriadne strašidelnej forme. Dokonca upozorňuje, že je možné, že sa po dopozeraní seriálu budete báť používať svoj telefón.

What To Watch uvádza, že by Red Rose mal byť dostupný celosvetovo aj na Netflixe, takže aj patríte medzi fanúšikov tohto žánru, určite sa oplatí počkať.

Uložiť článok

Najnovšie články