Foto: MovieStillsDB

Film Sám doma sa stal vianočnou klasikou, ktorú pozná hádam každý.

Súčasťou Vianoc totiž nie sú len koledy, ale aj filmy, ktoré si každý rok radi pozrieme znova napriek tomu, že sme ich videli minulý rok a aj ten predminulý. Jedinečným spôsobom dotvárajú čaro Vianoc a medzi tie najznámejšie a najsledovanejšie vianočné klasiky patrí jednoznačne aj film Sám doma.

Koľko by stála Kevinova potýčka so zlodejmi?

Hlavnou hviezdou filmu Sám doma je 8 ročný Kevin, ktorého rodičia zabudli doma a dvaja zlodeji, ktorí sa rozhodnú využiť príležitosť a dom vykradnúť. Nerátajú však s tým, že vynaliezavý Kevin im postaví do cesty množstvo prekážok, aby svoj domov ochránil. Zlodeji si napokon vďaka nemu neodnesú z domu nič, okrem nepríjemných poranení. Ako ste však zrejme vo filme videli, ochrana domova niečo stála. Koľko by museli Kevinovi rodičia investovať, aby dali dom opäť do poriadku? Pozrel sa na to portál Lad Bible.

Iste si spomeniete, že Kevin zlodejov Harryho a Marva napálil napríklad tak, že rozžeravil kľučku na dverách, pod nohy im rozsypal rozbité vianočné ozdoby, zapálil v dome pochodeň a nemálo škôd napáchala aj voda. Carl Goulding zo spoločnosti MyBuilder.com sa vyjadril, že napáchané škody by boli v skutočnosti pre peňaženku veľmi nepríjemné. Oprava by totiž vyšla na viac ako 10 500 eur.

Napríklad, náhrada kľučky na dverách, ktorú Kevin rozžeravil, by stála v americkom Illinois takmer 120 eur a očistenie schodov pokrytých smolou by vyšla na 827 eur. Iste si spomeniete, že v istom momente sa Kevin pokúsil zlodejov zneškodniť plechovkami s farbou, lepidlom a perím. Odstrániť túto kombináciu z podláh a stien by vyšla poriadne draho, stálo by to približne 3 550 eur.

Dávajte na svoje domovy dobrý pozor

Navyše, Kevin poškodil nielen vlastný domov, ale aj dom svojho suseda, vytopil mu totiž pivnicu a oprava takejto škody by stála v prepočte 2 600 eur. Ďalšie škody v dome Kevinových rodičov, ako napríklad zničené police, diery v stenách či steny obhorené od pochodne by stáli niečo vyše 2 100 eur. K výdavkom treba navyše prirátať aj hĺbkové čistenie celej domácnosti a tá by vyšla na takmer 710 eur. A to ešte stále nie je všetko.

foto: 20th Century Fox

Prečo sa vlastne takouto vecou zaoberáme? Aj keď sa blížia Vianoce, nemali by sme poľaviť a na svoje domovy by sme mali dávať pozor. Aj keď väčšina z nás sa zrejme zlodejov nezbaví podobným spôsobom, ako Kevin, škody napáchané zlodejmi môžu byť poriadne nepríjemné. Najmä ak sa počas sviatkov chystáte na dlhší čas niekam odísť, nenechajte nič na náhodu a svoj domov zabezpečte. Ak máte dôveryhodných susedov, požiadajte ich, aby sa podchvíľou pozreli, či je všetko v poriadku.

LadBible
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )