Foto: Youtube

Táto otrasná situácia bola zachytená na video, takže slabšie povahy pred jeho zhliadnutím vopred varujeme.

Tento podivuhodný moment nastal odrazu počas drezúry. Vo výbehu sa nachádzal kôň a dve šelmy. Jednou z nich bol obrovský tiger a o čosi menšia levica. Na záberoch môžete vidieť, ako sa kôň zúfalo snaží uniknúť pred tesákmi a pazúrmi dvoch dravcov, ktorí sú v značnej výhode. Zriadenci sa za ten čas šelmy bičovali a snažili sa ich od zvieraťa odohnať.

V skutočnosti zriadencom ako zamestnancom cirkusu bičovanie nemôžeme odopierať, pretože inak by krvilačné šelmy nemali od koňa ako dostať. Avšak aj napriek tomu, že mu išli po krku, musíme pochopiť to, že ide o ich prirodzené a inštinktívne správanie, ktoré majú v krvi aj napriek tomu že žijú v zajatí. Preto sa iná situácia od koňa a dvoch šeliem v jednom výbehu ani nedala očakávať.

Je nutné pochopiť, že aj napriek tomu, že ohrozený tu bol kôň, tiger a levica v cirkuse netrpia o nič menej. Sú bičované, aby tak boli donútené k činnostiam, ktoré pre nich nie sú ani z veľkej diaľky prirodzené. Pre tých, ktorí video nemali odvahu pozerať alebo pre tých, ktorí sú zvedaví čo sa dialo ďalej, kôň prežil. Ako odolné zviera, kôň utrpel len ľahké zranenia i keď zábery pôsobia o čosi desivejšie.

Táto kauza však nie je o ublíženom koňovi. A nie je ani o dvoch hladných šelmách. Je o tom, že takéto situácie by sa jednoducho nemali diať. Nie len, že by cirkus nemal dopustiť priamy stret koristi a dvoch prirodzených predátorov, hlavne by ani nemal držať zvieratá v zajatí. Nehovoriac o tom, v akých príšerných podmienkach tu žijú. V konečnom dôsledku je viac než pochopiteľné, prečo sa šelmy takto zachovali.

Unsplash

Je viac než logické, že divoké zviera, ktoré je podľa všetkých logických a prírodných zákonov divoké, nebude dlho poslúchať toho, kto ho utláča. Jedného dňa sa vzoprie. Toto video sa objavilo na čínskej sociálnej sieti Weibo, kde už ľudia začali tlačiť na vládu, aby urobila patričné opatrenia. Podobne ako v New Yorku, aj tu by tak mohli cirkusy dostať zákaz držať zvieratá a tento incident by mohol byť spôsob, ako by sa tento zákaz mohol udiať.

So zvieratami a ich frustráciou z väznenia sa môžeme len stotožniť a preto dúfame, že opäť zvíťazí zdravý rozum a tento incident bude aspoň dobrý na to, aby sa začalo aj v tejto krajine diskutovať o zákaze takýchto predstavení. Predsa len veľká časť sveta sa od týrania zvierat dištancuje, tak prečo to naďalej podporovať?

Pozri aj: Roztrhlo sa vrece s krajinami, ktoré dávajú stopku cirkusom. Najnovšie sa tento zoznam obohatil o dve európske krajiny

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať