Foto: Flickr/ Laura LaRose

Predstavenia divokých zvierat v cirkusoch v Taliansku a Írsku definitívne končia.

Bojovníci za práva zvierat majú ďalší dôvod na oslavu. Ku krajinám, ktoré zakázali využívanie divokých zvierat na vystupovanie v cirkuse sa pridáva aj Taliansko a Írsko, ktoré tak nasledujú kroky Indie a New Yorku.

Taliansky parlament v stredu schválil návrh, vďaka ktorému v priebehu budúceho roku zmiznú zvieratá z cirkusov. Podobne ja na tom aj Írsko, tam zákon nadobudne platnosť 1. januára. Prezident medzinárodnej organizácie na ochranu zvierat, Jan Creamer, tento krok nadšene podporil. „Tlieskame Taliansku a nabádame aj krajiny ako Spojené kráľovstvo a Spojené štáty americké, aby si brali z týchto krajín príklad a ukončili túto krutosť.Cestovanie z miesta na miesto, týždeň za týždňom v stiesnenej klietke. Cirkusy nie sú schopné poskytnúť zvieratám väčší komfort alebo aspoň splniť základné potreby zvierat. Okrem toho sú často vystavované týraniu a násiliu, aby sa dokázali naučiť triky na predstavenia.

Dúfame, že aj tento zákon nás privedie o krok bližšie k dňu, kedy budú v cirkusoch vystupovať už len ľudia, ktorí sa po programe môžu vrátiť domov k svojim rodinám. A tiež pevne veríme, že čoskoro príde deň, keď aj na Slovensku budú cirkusy so zvieratami konečne zakázané. V tomto by sme si mali urýchlene brať príklad z krajín, ktoré dali nezmyselným zvieracím cirkusom červenú.

Pozri aj: Horiace sloníča utekajúce pred krutými ľuďmi. Fotografia, ktorá vyhrala prestížne ocenenie, nesie v sebe desivý odkaz našej spoločnosti

ecowatch.com
Uložiť článok

Najnovšie články