Foto: Cortney Martin, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Odteraz vám táto pieseň bude znieť akosi inak.

Nejeden umelec sa pri písaní piesní inšpiruje skutočnými udalosťami, často aj traumami z vlastného života. Kapela Fastball sa ale rozhodla, že text piesne postaví na smutnej, záhadnej smrti dvoch seniorov.

Prípad Lely a Raymonda ostáva nevyriešený

Ako píše web Thought Catalog, jedným z najväčších rádiových hitov 90. rokov bola rocková pieseň kapely Fastball s názvom The Way. Text má ale temnú inšpiráciu. Ukázalo sa, že speváka Tonyho Scalza fascinovala nevyriešená záhada smrti Lely a Raymonda Howardovcov. Písal sa rok 1997, Howardovci boli starší manželia žijúci v Salade v Texase. Jedného večera plánovali ísť na husľový festival vzdialený len niekoľko kilometrov od ich domu.

Lela mala 83 rokov a prejavovali sa u nej príznaky Alzheimerovej choroby. Raymond mal 88 rokov a pred časom utrpel mŕtvicu a úraz hlavy, ktorý si vyžiadal operáciu. Ich syn mal o nich obavy a na koncert ich chcel odviezť, no rodičia si chceli uchovať aspoň kúsok nezávislosti a jeho pomoc odmietli. Lela a Raymond sa už ale domov nikdy nevrátili.

O niekoľko stoviek kilometrov ďalej ich v aute zastavil policajt. Lela šoférovala bez zapnutých svetiel. Napriek tomu, že bola zmätená a policajtovi nevedela povedať svoju adresu, po upozornení dvojicu jednoducho pustil ďalej. Tri dni po tom, ako deti manželov nahlásili ich zmiznutie, navštívili Lela a Raymond farmársky trh v Arkansase.

Spevák sa nechal inšpirovať smutným prípadom

Pri prehliadke domu manželov polícia zistila, že doma nechali svoju mačku, toaletné potreby a oblečenie. Kalendár v dome Howardovcov ukazoval február, hoci v čase ich odchodu bol jún. Dva týždne po tom, ako boli manželia prehlásení za nezvestných, našli ich auto. Zišlo z útesu neďaleko Hot Springs v Arkansase. Manželia boli mŕtvi.

Nikdy sa nepodarilo prísť na to, čo presne sa stalo. Nepotvrdilo sa ani to, že manželia si zámerne siahli na život. Podľa niektorých teórií ich zvláštne konanie zapríčinil kognitívny úpadok. Tony Scalzo sa o tomto prípade dočítal hneď potom, ako bol pár nahlásený za nezvestný, ale ešte pred nájdením ich tiel. Jeho fascinácia sa premenila na text piesne The Way. V texte jeho piesne sa dvojica jedného rána zobudila, zbalila sa a jednoducho odišla. Nechala za sebou deti a odišla bez toho, aby vôbec vedela kam.

Uložiť článok

Najnovšie články