Foto: TASR/AP

Herec zomrel 28. októbra 2023 za tragických okolností.

Päť mesiacov po tom, ako zomrel Matthew Perry, bola odhalená jeho posledná vôľa. Už dlhšie je známe, že po hercovi budú dediť jeho rodičia, no ako informuje Hello, objavili sa ďalšie detaily závetu.

Perry zanechal väčšinu majetku svojej nadácii Alvy Singer Living Trust, pomenovanej po postave z filmu Annie Hall. V závete sa ako správcovia Perryho nadácie spomínajú Lisa Ferguson a Robin Ruzan.

Ešte v roku 2009 herec uviedol svojho otca Johna Perryho a matku Suzanne Morrison ako príjemcov svojej vôle spolu so svojou nevlastnou sestrou Caitlin Morrison a bývalou priateľkou Rachel Dunn. Medzi príjemcami boli tiež uvedení Perryho nevlastní súrodenci z manželstva jeho matky a nevlastného otca Keitha Morrisona – Caitlin Morrison, Emily Morrison, Madeline Morrison, William Morrison. Na zozname bola aj jeho nevlastná sestra Maria Perry-Bowick.

Napriek tomu že žiadne deti nemal, v jednej pasáži ich herec spomenul, čo vzbudilo veľkú pozornosť. Aj keby sa mu nejaké po roku 2009 narodili, nemali by „výslovný nárok“ na jeho majetok, uvádza sa v závete.

Dostával milión za každú epizódu

V čase úmrtia bola hodnota hercovho majetku odhadovaná na 120 miliónov dolárov. Perry dostával okolo milióna dolárov za každú epizódu poslednej série Priateľov. Mal mať tiež podpísaný kontrakt, ktorý mu prinášal ďalšie peniaze pri každom ďalšom odvysielaní série.

Matthew mal aj veľké portfólio nehnuteľností a svoje peniaze zarábal aj nákupom a predajom domov. V roku 2022 uviedol na trh knihu o svojej kariére, ale tiež o dlhoročnom boji so závislosťami od alkoholu či drog. Ďalšie peniaze mu pribúdali na účet cez reklamné obchody.

Herec zomrel 28. októbra 2023 za tragických okolností. Našli ho utopeného v bazéne, zomrel na „akútne účinky ketamínu“, išlo o nehodu.

Uložiť článok

Najnovšie články