Foto: Youtube (ABC News )

Rozlúčili sa s nimi pri piesni "Čas povedať zbohom".

Oscary sú rozdané a zrejme sa zaobišli bez väčších prekvapení či problémov. Veľkolepý galavečer však nebol len o ocenených. V jednom momente sa odovzdávanie prestížnych zlatých sošiek zastavilo a v sále zavládlo ticho.

Na javisko vystúpili Andrea a Matteo Bocelli, ktorí sa piesňou Con te partirò, teda Čas povedať zbohom, rozlúčili s tými, ktorí navždy odišli.

Dali im posledné zbohom

Za dvojicou talianskych tenoristov po celý čas tancovali tanečníci a na plátne sa objavili mnohé tváre, ktoré svet od posledného odovzdávania Cien americkej Akadémie filmových umení a vied, opustili.

Na plátne sa objavili hviezdy filmového i seriálového sveta, no i ďalšie významné osobnosti. V krátkom klipe sa objavili napríklad britskí hereci Julian Sands a Tom Wilkinson, Ryan O’Neal – známy zo seriálu Kosti, alebo Richard Lewis.

Nezabudlo sa ani na sira Michaela Gambona, filmového Dumbledora, ktorý okrem toho hviezdil napríklad aj v Burtonovej Ospalej diere, alebo v Tanci na konci leta s Meryl Streep.

Za spevákmi a tanečníkmi sa objavila aj legendárna Tina Turner, ktorá zomrela minulý rok v máji.

Zrejme najväčšie emócie v sále však vyvolal moment, kedy sa na plátne zjavil Matthew Perry, nezabudnuteľný Chandler z ikonického seriálu Priatelia, ktorý nečakane odišiel v októbri 2023.

Hollywood si pripomenul aj Alexeja Navaľného, ruského opozičného politika, ktorý sa minulý rok objavil v ocenenom dokumente.

Uložiť článok

Najnovšie články