Foto: MovieStillsDB

Jedna kniha = jedna séria. Toto všetko má vydržať až po dobu 10 rokov!

Mnohí skalní fanúšikovia ságy Harry Potter verili, že k tomu nedôjde, napokon sa ich obavy ale potvrdili. Spoločnosť Warner Bros. Discovery nakrúti všetkých 7 kníh z pera J. K. Rowlingovej nanovo v podobe seriálu. Informácie o vzniku hraného TV projektu boli prezentované na včerajšej tlačovej konferencii.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pôjde o celkom novú kapitolu čarodejníckeho sveta vytvoreného spisovateľkou a producentkou J. K. Rowlingovou, ktorá bude určená novej generácii milovníkov Harryho Pottera. Aspoň tak o tom hovorili zástupcovia spoločnosti Warner Bros. Discovery na včerajšej tlačovej konferencii, kde ohlasovali najmä vznik novej streamovacej platformy Max. Tá vznikne zlúčením služby HBO Max a Discovery+.

Ešte vernejšia adaptácia Pottera

Nový Harry Potter seriál teda nájde svoje miesto v knižnici novej služby Max, zatiaľ ale nie je zrejmé, kedy. Warner Bros. Discovery plánuje v jednej sérii adaptovať vždy jeden diel knižnej ságy. Vzniknúť tak má ešte hodnovernejšia adaptácia Harryho Pottera, než boli jej filmové spracovania, uvádza web Wizarding World.

„Sme radi, že môžeme divákom poskytnúť príležitosť objaviť Rokfort úplne novým spôsobom,“ uviedol riaditeľ obsahu pre HBO a HBO Max, Casey Bloys. Zároveň dodal, že Harry Potter je kultúrnym fenoménom, ktorý neustále divákov láka objavovať kúzla čarodejníckeho sveta.

„V spolupráci s Warner Bros. Television a J. K. Rowlingovou, sa tento nový seriál pre Max Original hlbšie pozrie na každú jednu z ikonických knižiek, ktoré si fanúšikovia celé tie roky tak náramne a neustále užívajú,“ dodal.

Foto: MovieStillsDB

Na projekte bude pracovať aj Rowlingová

Ako sme informovali v predchádzajúcom článku, spoločnosť Warner Bros. Discovery plánovala Harry Potter seriál dlhšie, čakalo sa však na povolenie od Rowlingovej. Bez jej súhlasu si totiž nikto nemôže s Potterom robiť, čo chce. Napokon bude na projekte spolupracovať ako výkonná producentka a zároveň bude dohliadať na sľubovanú hodnovernosť seriálového spracovania ku knihám.

„Záväzok služby Max zachovať integritu mojich kníh je pre mňa dôležitý a teším sa, že budem súčasťou tejto novej adaptácie, ktorá umožní zachovať istú hĺbku a detaily, ktoré dokáže poskytnúť len dlhý televízny seriál,“ uviedla Rowlingová.

Foto: MovieStillsDB

Na obrazovkách má vydržať 10 rokov

Nový seriál nakrútený podľa knižiek má na obrazovkách vydržať celkovo 10 rokov a v hlavných úlohách uvidíme úplne nových hercov a nové tváre, ktoré vdýchnu život aj takým postavám, ktoré boli z filmových spracovaní vynechané, uvádza web Variety.

Tvorcovia sľubujú, že fanúšikovia Harryho Pottera – tí starí, aj tí noví – budú z nového spracovania naozaj nadšení. Vzhľadom na to, že totiž pôjde o seriál, zmestí sa doňho podstatne viac než do filmov, ktoré sme počas uplynulých 25 rokov neustále tak radi sledovali.

Uložiť článok

Najnovšie články