Foto: instagram.com

Upravené fotografie tejto ženy obleteli svet.

Pred necelými dvomi rokmi azda celým internetom obleteli fotografie tejto ženy. Iránka sa snažila vyzerať ako slávna herečka Angelina Jolie a tak si nechala urobiť 50 plastických operácií. Neskôr sama priznala, že to bol len žart a fotografie boli do značnej miery upravované vo Photoshope. 

Teraz má ale 22-ročná Sahar Tabarová podľa The Guardian problém. Polícia v iránskej metropole Teherán ju zadržala a zatkla. Údajným dôvodom podľa úradu zaoberajúceho sa kultúrnymi zločinmi a sociálnou korupciou bolo podnecovanie k násiliu a rúhanie sa, no aj pre podozrenie zo získavania príjmov nedovoleným spôsobom či podnecovania mládeže ku korupcii.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sahar Tabar (@sahartabar_officialx),

Na Sahar sa začali hrnúť sťažnosti práve kvôli podivným fotografiám na sociálnej sieti Instagram. Jej účet s približne 30-tisíc sledovateľmi bol tiež zablokovaný. Instagram je jedinou povolenou sociálnou sieťou v Iráne, Facebook či Twitter je tu zakázaný.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sahar Tabar (@sahartabar_officialx),

Aj keď Sahar priznala, že výsledkom jej nepodarenej úpravy, aby sa podobala na známu herečku je hlavne Photoshop, aj ona postúpila niekoľko plastických operácií týkajúcich sa najmä nosa, ktoré sú v Iráne veľmi populárne a každý rok sa tu vykoná desiatky tisíc takýchto operácií.

The Guardian