Foto: instagram.com (nz.nik)/instagram.com (caninemedia)

Seriál Chernobyl rozpútal veľký záujem o miesto postihnuté jadrovou katastrofou.

To ale znamená, že na toto miesto okrem bežných turistov, smerujú aj stovky influencerov. Tí si tam chcú vyhotoviť čo najkrajšie a najzaujímavejšie fotky, aby si do ich popisu mohli dať hashtag #chernobyl a zaujali tak nielen svojich fanúšikov, ale aj iných, ktorí toto slovo vyhľadávajú. Informuje portál The Guardian.

Na tom by nemuselo byť síce nič zlé, no horšie je prevedenie, akým to robia. A tak sa na Instagrame objavujú fotografie aj v sexy spodnej bielizni. Na to musel zareagovať aj tvorca seriálu Chernobyl, ktorý prosí, aby si ľudia prestali robiť nevhodné fotografie a selfie na tomto mieste.


Je úžasné, že seriál Chernobyl od HBO naštartoval veľkú vlnu záujmu o Černobyľ,” uviedol scenárista Craig Mazin na Twitteri. “Ale videl som fotky, ktoré sú už cez čiaru. Ak navštívite toto miesto, pamätajte, že sa tam stala hrozná tragédia. Myslite s úctou na všetkých, ktorí tam trpeli a umierali.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @nz.nik,

Seriál skutočne naštartoval veľkú vlnu turizmu. Majitelia cestoviek hlásia 30 až 40% nárast počtu turistov. Chernobyl sa stal dokonca najlepším seriálom na imdb, a tak je tento nárast pochopiteľný.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dm.Shibanov (@dm.shibanov),

Avšak robiť si nevhodné fotografie na tomto mieste je neúcta nielen k ľuďom, ktorí tu umierali, či sa museli odtiaľto vysťahovať, ale hlavne k sebe samému. To, že si influencer neuvedomuje čoho sa tým dopúšťa, len poukazuje na jeho neznalosť či ignorantstvo. Našťastie, niektorí si rýchlo vstúpili do svedomia a nevhodné fotografie zo svojich účtov stiahli.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )