Foto: MovieStillsDB

Seriál Černobyľ nám prináša podrobné detaily o jadrovej katastrofe.

Ak patríte medzi vášnivých fanúšikov seriálov, určite vám neunikol nový počin z produkcie HBO, ktorý už svojou prvou časťou očaril divákov z celého sveta. Podarilo sa mu v rebríčkoch predbehnúť obľúbených favoritov, ktorí obsadzovali prvé miesta dlhé obdobie.  

Článok pokračuje pod videom ↓

Obľúbený seriál Černobyľ

Černobyľská havária sa odohrala 26. apríla 1986 a práve tento tragický námet vychádzajúci zo skutočnosti rozpráva miniséria Černobyľ z dielne HBO a Sky Atlantic. V piatich častiach sa snaží autenticky zobraziť túto katastrofu a ničivé následky, ktoré ju sprevádzali.RBMK-1000, Chernobyl

Jedna z najväčších katastrof, za ktorú je zodpovedný človek začala vo štvrtom reaktore elektrárne obrovskou explóziou, ktorá vyústila až do požiaru a roztaveniu jadra reaktora. Úniku rádioaktívneho materiálu do ovzdušia sa podarilo zabrániť až po dlhých deviatich dňoch. Veľkú škodu na životoch utrpeli najmä požiarnici a záchranári, ktorí boli na akcii po výbuchu prítomní, no žiaľ nedostatočne informovaní o rizikách ožiarenia.

Krutá realita bez cenzúry

Od prvej časti šokoval seriál svojich divákov nekompromisnou realistickosťou, vďaka ktorej nám približuje vtedajšiu atmosféru úplne presvedčivo a nebráni sa zobrazeniu ani najchúlostivejších situácií. Nechýba teda množstvo záberov určených naozaj iba pre silné povahy. Napriek tomu ide o dielo, ktoré mapuje dôležitú udalosť z histórie, o ktorej by mal vedieť každý z nás.

Foto: MovieStillsDB

V seriáli sú zachytené udalosti, ktoré sa tesne po výbuchu odohrali. Čo bolo jeho príčinou, kto urobil chybu a ako zabrániť naozaj ničivým následkom, ktoré mohli pripraviť o život ešte viac ľudí, ako sa napokon stalo. Obetí však bolo aj tak dosť a rovnako aj následkov. Napriek tomu nechýbali ani hrdinovia, ktorí sa obetovali, aby zachránili život tisícich ľudí.

Prepisuje rebríčky hodnotení

Zatiaľ sa síce odvysielali iba tri epizódy, no napriek tomu sa Černobyľu už podarilo v hodnoteniach prekonať obľúbený Game of Thrones a dokonca aj Breaking Bad. Podarilo sa mu totiž dosiahnuť neuveriteľných 9,6/ 10, čím sa dostal na čelo rebríčka. V hlasovaní na Česko-Slovenskej filmovej databáze dosiahol skvelých 96%.

Foto: MovieStillsDB

Doteraz hodnoteniam na IMDb vládol seriál Breaking Bad s výsledkom 9,5/10 a v tesnom závese sa nachádza Game of Thrones s hodnotením 9,4/10. To je dôkazom toho, že ide naozaj o majstrovské dielo. A nie je pútavá iba silná téma, ktorú rozoberá, ale aj jeho spracovanie, ktoré diváka vtiahne do svojej atmosféry okamžite pri prvom zhliadnutí.

Na tento úspech sa fanúšikovia na sociálnych sieťach rozhodli vtipne reagovať. A nechýbalo ani porovnávanie s Game of Thrones, ktorý priniesol pre množstvo divákov nie práve najuspokojivejší záver a možno aj vďaka tomu sa stal obľúbeným terčom vtipov.

Nalaďte sa na sledovanie pútavým trailerom:

Zaujal vás náš výber? Inšpirujte sa ďalšími titulmi:
Tip na film | Tip na seriál
unilad.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články