Foto: HBO

Pozrime sa na najväčšie novinky zo sveta filmov a seriálov, ktoré priniesol minulý týždeň.

Aby vám nič dôležité zo sveta kinematografie neuniklo, prinášame vám tie najzaujímavejšie novinky, ktoré ste možno v posledných dňoch nezachytili. Nechýbajú ani nové trailery či premiéry, na ktoré sa môžeme tešiť už tento týždeň. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Tarantino sľubuje atmosferický návrat do starého Hollywoodu

Tarantino patrí medzi najikonickejších režisérov vôbec. Má na svojom konte filmy ako Pulp Fiction, Kill Bill, Nehanební bastardi alebo Divoký Django. Preto niet divu, že premiéry jeho nového filmu sa nevedia dočkať tisíce fanúšikov po celom svete. Minulý týždeň konečne uzrel svetlo sveta oslnivý trailer, v ktorom hviezdia Leonardo DiCaprio, Brad Pitt či Al Pacino a nechýba ani pútavý soundtrack. Do našich kín sa dostane už toto leto.

Režisér filmu Leaving Neverland chce zájsť ešte ďalej a ukázať proces s chlapcom trpiacim rakovinou

Dokument Leaving Neverland zachytávajúci zneužívanie maloletých chlapcov kráľom popu Michaelom Jacksonom vyvolal vlnu pobúrenia, znechutenia a kritiky. Ambiciózny režisér Dan Reed však už plánuje svoj ďalší projekt. Chcel by do neho zapojiť Gavin Arviza, chorého chlapca, ktorému bola diagnostikovaná vzácna forma rakoviny a v roku 2003 svedčil proti Jacksonovi kvôli sexuálnemu obťažovaniu. Snímka by mala skúmať celý proces vyšetrovania. Samozrejme iba za predpokladu, že chlapec a jeho rodina s tým budú súhlasiť.

Pravá talianska komédia s dávkou absurdného humoru

Film Jednou nohou v base sleduje príbeh mladého právnika Antonia, ktorý sa chcel stať spoločníkom v prestížnej firme svojho profesora. Cesta k úspechu však nie je jednoduchá a tak sa Antonio bude musieť vyporiadať s rôznymi maniermi svojho nadriadeného a dokonca si zobrať jeho dcéru za manželku. Ak ste zvedaví, ako to všetko dopadne a chcete sa poriadne zabaviť, film prichádza do našich kín už  28. marca.

Stranger Things je konečne späť

Seriál Stranger Things si okamžite získal tisícky fanúšikov po celom svete. Tento rok sa môžeme tešiť už na jeho tretiu sériu. Nový trailer ukazuje, ako obľúbené detské hviezdy dospeli a tentokrát ich uvidíme počas letných prázdnin, kedy budú musieť čeliť rôznym nástrahám. Ako v predchádzajúcich sériách, podobne ani tu nebude chýbať pútavá atmosféra 80-tych rokov.

Za jednu epizódu si herci odnesú poriadne mastné čiastky

Seriál Game of Thrones patrí medzi najdrahšie televízne počiny vôbec. Množstvo peňazí sa využije na rekvizity či pútavé CGI efekty. Veľká časť z nich však putuje aj na honoráre pre hercov. Za jednu epizódu totiž zarobí predstaviteľ Jona Snowa Kit Harington pol milióna dolárov. Rovnakú odmenu si odnáša napríklad aj predstaviteľka Daenerys Emiliu Clarke a tiež za rolu Tyriona, nepochybne zaslúžene, aj Peter Dinklage. Menej zarába predstaviteľka Arye Stark Maisie Williams alebo Sophie Turner za rolu Sansi Stark, ktoré za jednu časť dostanú 150-tisíc dolárov.

Napínavá dráma o snahe prežiť prichádza do našich kín

Tento týždeň prichádza do našich kín dobrodružná dráma Arctic: Ľadové peklo. Zachytáva príbeh muža, ktorý po havárii lietadla uviazne uprostred ľadovej pustatiny. Snaží sa neurobiť žiadnu chybu a čaká na záchranu. Keď sa však objaví vrtuľník a jemu svitne nádej, prekazí mu ju silná snežná búrka, kvôli ktorej lietadlo havaruje. Tak si uvedomí, že nemôže iba čakať, ale o prežitie musí bojovať sám. Ak ste fanúšikom filmov plných napätia a beznádejných situácií. Budete si ho môcť vychutnať už vo štvrtok, 28. marca.

Pokračovanie Johna Wicka získalo druhý trailer

Fanúšikovia adrenalínu sa určite nevedia dočkať tretieho pokračovania akčnej série, v ktorej stvárňuje hlavnú postavu Keanu Reeves. John Wick má v pätách armádu lovcov, ktorá chce za jeho hlavu získať vypísanú finančnú odmenu. A tak začína vojna. Zatiaľ sa na sledovanie nalaďme novým trailerom.

ladbible.comhypebeast.comcsfd.cz
Uložiť článok

Najnovšie články