Foto: Distribútor

Zaujímavú vás novinky zo sveta filmu či seriálov?

Takmer každý deň nám filmové spoločnosti ponúkajú rôzne nové filmy či seriály. Je nemožné ich všetky zachytiť. Preto vám dnes prinášame tie najzaujímavejšie novinky zo sveta filmu, ktoré ste možno nezachytili. 

PREHĽAD NOVINIEK V KOCKE:

 • Netflix prinesie už od 11. apríla novú zombie sériu Black summer

 • HBO zverejnilo dĺžku častí Game of Thrones, najdlhšia časť bude ako celovečerný film

 • Bollywood sa chystá natočiť remake filmu Forrest Gump

 • Ľudia budú v novom seriáli rozhodovať o osude Beara Gryllsa

 • Film Dobrá Smrť o eutanázii na festivaloch vyhráva, v kinách sa objaví už tento týždeň

 • Rowlingová potvrdila, že Dumbledore mal sexuálny vzťah s Grindelwaldom

Nová zombie apokalypsa vyzerá lepšie ako Walking Dead

Téma zombie je vždy pútavou. A uvedomuje si to aj Netflix, ktorý už 11. apríla prinesie prvú sériu seriálu Black Summer. Tá bude pozostávať z 8. častí. „Čierne leto“ nás prenesie do prvých dní vypuknutia zombie apokalypsy. Môžete očakávať paniku, zmätok, strach, nedostatok informácií či vojenské hliadky v meste, alebo aj oddelenie členov rodiny od seba. Ak sa radi bojíte, tento seriál vám môžeme iba odporučiť.

Dĺžka častí v 8. sérii Game of Thrones

Všetci vyznávači Game of Thrones majú v kalendári zaznačený dátum 14. apríla 2018, kedy sa konečne dočkáme prvej časti záverečnej série. HBO zverejnilo okrem traileru aj dĺžky jednotlivých častí a tie potešia každého fanúšika. Veď najdlhšia časť bude mať až 1 hodinu a 20 minút. V záverečnej sérii sa dočkáme napríklad obrovskej bitky o Zimohrad. Rozhodne sa tak máme na čo tešiť.

 • 1. časť: 54 minút
 • 2. časť: 58 minút
 • 3. časť 3: 60 minút
 • 4. časť 4: 78 minút
 • 5. časť 5: 80 minút
 • 6. časť 6: 80 minút

Remake Forresta Gumpa

Kto by nepoznal legendárnu hlášku: „Bež Forreste, bež“? Forrest Gump pre mnohých patrí medzi top filmy, a tak predstava, že vznikne remake môže priniesť rozporuplné reakcie. Ako uvádza portále rewind.sk nový Forrest nevznikne v dielňach Hollywoodu, ale Bollywoodu. Takže nové spracovanie bude pod taktovkou Indie. V hlavnej úlohe sa predstaví indická hviezda Aamir Khan. Začatie natáčania je naplánované na október 2018. Dovtedy si čakanie skráťte trailerom k pôvodnému filmu.

Interaktívne prežitie s Bearom Gryllsom

Slávneho dobrodruha Beara Gryllsa asi nikomu nemusíme bližšie predstavovať. Jeho relácie o prežití sa stali doslova kultovými. Teraz ale na Netflix mieri nové z jeho extrémnych prežití, s názvom You vs. Wild. O osude Beara Gryllsa v novom interaktívnom seriáli tak budete rozhodovať vy. V niektorých zásadných momentoch sa obraz zastaví a objaví sa vám ponuka s možnosťami, čo má Bear urobiť. Odvážite sa zobrať jeho osud do vlastných rúk? Ak áno, tak túto novinku si môžete pustiť už 10. apríla.

Film DOBRÁ SMRŤ sa stal víťazným filmom na festivale Jeden svět v kategórii Česká súťaž

Film DOBRÁ SMRŤ získal na Festivale dokumentárnych filmov o ľudských právach Jeden svět Cenu Poroty v Českej súťaži a zároveň ho diváci ohodnotili ako tretí najlepší film festivalu. V Prahe v rámci festivalu uviedli film za prítomnosti tvorcov trikrát. Odborná porota zložená z osobností svetovej kinematografie ocenila „nevtieravú prácu s kamerou, snahu nesúdiť a filmársku schopnosť vystavať prenikavý portrét o práve človeka na dôstojnú smrť“.

Skutočný príbeh nevyliečiteľne chorej Angličanky Janette, ktorý so svojím štábom spracoval režisér a producent Tomáš Krupa, sa k slovenským divákom dostane už tento štvrtok 21. marca 2019.

Dumbledore a Grindelwald mali sexuálny vzťah

Na záver jedna novinka zo sveta Harryho Pottera. Každý pravý fanúšik už dávno vie, že Dumbledore bol homosexuál. Najnovšie ale Rowlingová potvrdila, že Dumbledore mal sexuálny vzťah s Grindelwaldom. Ich vzťah mal byť plný lásky a vášne. Rowlingová vyzdvihuje najmä ich spoločné city a emócie no nepopiera, že ich vzťah mal aj sexuálny rozmer.

ladbible,, ladbibleladbible
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )