Ilustračná foto: Reprofoto, twitter

Hadí ostrov sa skutočne stáva symbolom ukrajinského odporu.

Ukrajina v sobotu oznámila, že v blízkosti Hadieho ostrova v Čiernom mori zničila ďalšiu ruskú vojenskú loď. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ukrajinské ministerstvo obrany uviedlo, že jeho armáde sa pomocou bezpilotného dronu Bayraktar TB2 podarilo pri Haďom ostrove, ktorý majú v súčasnoti pod kontrolou ruské sily, zničiť ruské vyloďovacie plavidlo triedy Serna a obranný protilietadlový systém.

Bayraktar bol viac než nápomocný

„Ukrajinský Bayraktar TB2 zničil ďalšiu ruskú loď… Tradičná prehliadka ruskej Čiernomorskej flotily 9. mája sa tento roku bude konať v blízkosti Hadieho ostrova, a to na dne mora,“ uviedol ukrajinský rezort obrany na sociálnej sieti Twitter. K príspevku rezort zverejnil aj čiernobiele video, ktoré zachytáva výbuch na lodi.

V osobitnom príspevku zverejnenom na sociálnych sieťach uvádlo ukrajinské ministerstvo obrany, že dron Bayraktar zničil aj protilietadlový systém Tor-M2, ktorý bol prevážaný na Hadí ostrov.

Ruská armáda doposiaľ tieto útoky nepotvrdila

Hadí ostrov sa stal symbolom ukrajinského odporu po tom, ako bola na začiatku ruskej vojenskej invázie zverejnená rádiová komunikácia, ktorá zachytávala trúfalú odpoveď ukrajinských obrancov ostrova na požiadavku ruského krížnika Moskva, aby sa vzdali.

Foto: Ukrajinské ministerstvo obrany (Twitter)

Tento krížnik sa v polovici apríla potopil, pričom Ukrajina tvrdí, že loď zničila jej armáda pri raketovom útoku. Rusko túto verziu odmieta a tvrdí, že krížnik sa potopil po tom, ako na jeho palube prišlo k explózii.